Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásnál...

Gyuribacsika kérdése:

Használt autó vásárlásnál milyen papírmunka és egyéb költségek merülnek fel? Mire számíthatok? Mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
Életem első autóját szeretném megvenni használt autó formájában. Ilyenkor milyen fizetnivalók adódnak az autó árán kívül? Eredetiség vizsga adás vétel átíratás stb. vagy mik vannak ? Illetve milyen fenntartási költségekkel jár egy autó? Mint súlyadó, biztosítások, műszaki vizsga stb. ? Valami precíz leírás kellene.

2018. márc. 31. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezer+egy ilyen kérdés volt, precíz leírással, a neten sok sok cikk taglalja szintén. Google, vagy a kereső itt.
2018. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vagy ezerszer megkérdezték már és legalább ennyiszer meg lett válaszolva.
2018. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

- Átírás (egyszeri):

[link]

- Gépjárműadó (évente):

[link]

- Kötelező Biztosítás (évente)

[link]

- Műszaki vizsga (2 évente):

20 ezer körül van.


Ezeken kívül tankolásra, szervízre, parkolásra és autópálya matricákra kell költened.

2018. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Olyan, mint a párválasztás. Sok a kockázat. "Lakva" ismeri meg az ember a járművét, lehet szerencséje is, de sokba is kerülhet utólag. Ma már jó áron kaphatóak új autók, kedvező (nem növekvő!) részletfizetéssel is, inkább új autó vásárlását javasolom. Különösen tapasztalatlanság esetén. Rutinos "pilóta", sok minden (pl. kezdődő) hibát felismer (és megold...), kezdő esetén sokba kerülhet!

És: ha már boldog autótulajdonos leszel, MINDIG OTT ÁLLJ MEG AZ AUTÓDDAL, AHOL TE AKARSZ!!!

(Árok, fa, rendőr, szembejövő járművel találkozás... s o h a ne forduljon elő!)

Áldott Húsvétot kívánok!

2018. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A Casco biztosítás az akkor nem kötelező ugye ?

A teljesítményadó átírását ha jól tudom a helyi okmányirodában kell intézni. Sose értettem miért mászkálnak az emberek ki-be rendszámtáblával a kezükben.

A kötelező biztosítás átírását hol kell intézni ? Bármelyik banknál online is lehet ?

2018. ápr. 1. 11:41
 6/15 anonim ***** válasza:

"A Casco biztosítás az akkor nem kötelező ugye ?"

Nem. Ezért van külön KGFB. (Kötelező Gépjármű Felelősség Biztosítás).

A KGFB az általad másoknak okozott kárt téríti meg, a casco a neked okozott károkat téríti. (legyen az időjárás, lopás, rongálás, saját hiba, stb. miatt)


"A teljesítményadó átírását ha jól tudom a helyi okmányirodában kell intézni. Sose értettem miért mászkálnak az emberek ki-be rendszámtáblával a kezükben."

A teljesítményadót nem kell "átírni".

A teljesítményadót annak kell fizetnie, akié január 1-én az autó. A csekket maguktól küldik ki március körül, ha a neveden van az autó.


"A kötelező biztosítás átírását hol kell intézni ?"

A kötelezőt sem kell "átírni", hanem kötnöd kell egyet. Ezt a vásárlás napján már meg kell tenned, pl. neten.


"Bármelyik banknál online is lehet ?"

Igen, de érdemes beírni egy kalkulátorba, hogy melyik banknál a legolcsóbb és annál megkötni.

2018. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja, még egy dolog. Ha magyar papíros autót veszel, akkor nem kell rendszám táblával mászkálnod.

A rendszámtáblákkal pl. akkor rohangásznak, ha külföldről behozott autót regisztrálnak vagy ha a bontóba leadták az autójukat.

2018. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor nekem végül is mi teendőm van, ha egy magánszemélytől veszek autót? Használt autót.

Kifizetem neki az autó árát oké. Írunk adásvételit. Ezt egyébként hány példányban kell és hol lehet beszerezni?

Utána az okmányirodába kell bemennem valamit intézni ?

Kötelezőt akkor neten tudok kötni egyszerűen.

Vagy mi a sorrend és a menete ?

2018. ápr. 1. 16:55
 9/15 A kérdező kommentje:
Eredetiségvizsgát bármelyik szervizben pár napon belül elvégzik ?
2018. ápr. 1. 16:56
 10/15 A kérdező kommentje:
Az okmányirodában akkor a névátírást csinálják?
2018. ápr. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!