Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tanulok vezetni.9-10....

Most tanulok vezetni.9-10. órán túl belefér a 3-4 lefulladás (nem egymás után) vagy nagyon béna vagyok?

Figyelt kérdés
Most mentünk ki nagyobb forgalomba először, előtte max 1-2 lefulladás volt 2 órás vezetés alatt. Valami tipp, hogy minimalizáljam az előfordulását?? Tartalék gázt adok kb 2000es fordulatszámig... Előre is köszi:)

2018. ápr. 1. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs tipp vagy trükk, majd hozzászoksz, esetleg trükk hogy ha van otthon autó akkor azon gyakorolgasd ezt a indulsz, megállsz. Persze nem ugyanott van a fogáspont meg lehet az egyik dízel a másik benzin de igazából annyira nem lényeg a dolog. Esetleg segíthet az is ha a fordulatmérőt figyeled néha amikor indul és úgy próbálod tartani, akkor nem csak érzésre taposgálsz
2018. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Igen, gáz. Az autót kezelni nem nehéz, modnhatni alapkészség kellene legyen pár óra alatt. Már ott a hiba, hogy te fordulatszám alapján akarod belőni mit is kell csinálni. Rá kell érezni, figyelni kellene a kocsit, mikor erőlködik, mikor akar lefulladni és több gázt adni.
2018. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy béna, főleg ha nem vezettél előtte, és még nem érzed annyira azt az autót.

A lényeg hogy ne görcsölj rá.

Figyelj, hogy ne kapd el túl gyorsan a lábad a kuplungról és ha megállsz ne maradjon sebességben. Én ezekre ügyeltem nagyon, és ritkán fordult elő órákon lefulladás, de persze azért volt. :D

2018. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Sajnos autó nincs itthon és ezelőtt sem tanított senki úgyhogy teljesen új a dolog... Valószínűleg a piros lámpánál azért is történt a lefulladás, mert eléggé rástresszeltem és gyorsan akartam csinálni, mint a többi autós... remélem a legközelebbi órán jobban fog menni.
2018. ápr. 1. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel előfordul, majd belejössz.


Ha nagyon nem megy, akkor szenteljetek arra egy 20 percet, hogy elindulsz-megállsz-elindulsz-megállsz. Lehetőleg emelkedőn és akkor biztosan megtanulod.

2018. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Első alkalommal forgalomban nagyon szépen vezettem (az oktatóm mondta és én is így éreztem). Nem volt görcsös, szépen lágyan megálltam, indultam... Igaz 2x sikerült aznap is lefullasztanom, de az oktatóm azt mondta semmi baj előfordul, kezdők vagyunk. Következő alkalommal valahogy az első két lefulladás után felhúztam magam és onnantól jött a többi... Ha nagyon nem megy megfogadom a tanácsod, köszönöm:)
2018. ápr. 1. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!