Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelkedőn megállva nyikorgott...

Emelkedőn megállva nyikorgott az autó, mikor leszálltam a fékről?

Figyelt kérdés
Most lett meg a jogosítványom, így semenennyire sem értek még a dolgokhoz. Egy 2000-es Suzuki Swiftről van szó. Beálltam az udvarunkba, rükvercben hagytam, behúztam a kéziféket, leállítottam az autót, majd mikor leszálltam a fékről, elkezdett gurulni az autó, míg a kerék elé rakott ék megtámasztotta, illetve nagyon nyekergett is. Tolatva kell beállni és emelkedik, tehát az autó hátulja van magasabban. Meg tegnap reggel kiálltam az udvarból és a jobb hátsó kerék beragadtva volt és végig húztam, amíg kiálltam az udvarból. Ekkor is kattant az autó 1-2 hangosat. Van bármi tippetek, hogy mi lehetett a gond? Gondolom isntant elkéne vinni egy szervízbe megnézetni a fékeket. Köszi a válaszokat!

2018. ápr. 1. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, instant. Vaószínűleg az egyik fék be van állva, rohadva stb stb. Ennyire durván elhanyagolt autónak sok más baja is lehet, nem erőltetném a használatot amíg nincs rendben műszakilag.

Egyébként emelkedőn megállva előfordulhat kis nyikorgás, az még normális. Az hogy a kézifék nem fogja meg az autót az nem normális. Ahogy az sem, hogy kiengedett kézifékkel a kerék nem gurul.

2018. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól van. Köszi a választ! Egyébként friss műszakival vettük a kocsit. Ez csak érdekesség... Na mindegy. Köszi a választ!
2018. ápr. 1. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:

A kézifék nem a legjobb, valamicskét fog, ezért nyikorgott de nem sokat ezek szerint.

Szóval ha nem értesz hozzá akkor szerviz.

2018. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a kézifék rossz is, sebességbe állításnál semmiképpen nem lett volna szabad az autónak gurulnia, szóval szerviz mindenképpen, minél előbb.
2018. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
friss műszakival én olyan autót vettem,hogy a szerelő majdnem elsírta magát...aztán én is és utána az eladó se járt olyan jól mint ahogy ő hitte (igen,buta voltam szerelő nélkül vettem autót,de szerencsére jól sikerül kijönnöm a dologból) 3 olyan hibája volt amiből még ha csak 1 van akkor se engedik át normális helyen
2018. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cseréltettem az első fékeket komplet a szerelő áttisztította a féknyergeket, ugyan ez a hiba jelentkezett, előző tulaj mondta, hogy a hátsó fékek okésak nemrég cserélte, a hátsó kerékagyak annyira szétvolt rohadva, hogy a fékeket tönkre tette és azok is szétrozsdáltak de úgy, hogy perget róluk a rozsda, megkértem a szerelőt, higy cseréljen mindent hátul is, átpucolta a féknyergeket új kerékagyakat tett új fékbetétek, új tárcsák, nemcsak jobban fog mivel a nyeregben már jár is a dugó de megszűnt ez a parton nyikorgás is.
2018. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor irány a szervíz.
2018. ápr. 1. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!