Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportautó vásárlás előtt...

Sportautó vásárlás előtt állok csak dönteni nem tudok. Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem most jött el az idő egy autó vásárlásra csak nem tudok dönteni.Mivel nincs családom és egyenlőre nem is tervezek ezért sport autót szeretnék konkrét modell nincs nyitott vagyok mindenre.Először is azt sem tudom mit érné meg.Egy idősebb kocsit amit rögtön darabokra szednék és felújítanák vagy fiatal kocsit kevés km el amihez hozzá sem kell nyúlni.A felújítás alatt annyit értenék hogy ki a motort új dugók szelepek stb stb(van egy autószerelő barátom nagyon jól dolgozik becsületes amit mondok megcsinál, nem először csinál már ilyet és ami a legjobb barátként nagyon kevés haszonnal dolgozik)a karosszéria részét magam csinálnám festés stb stb (mielőtt valaki kérdezné ez a szakmám)

A keretem 4,5 M körül van.

Szemezek a régi gyilkosokkal mint supra vagy 350Z esetleg vmi amerikai vas

de az újabb trónfosztók is tetszenek pl TT vagy egy izom Golf.Tudom nem egy nagy összeg a keretem de hiszem hogy ebből már lehet valamit venni.Első sorban nem a fogyasztás érdekel hanem a szervíz költségek.Tudom egy ilyen kaliberű autót fenntartani nem olcsó de ne kelljen egy dobozban laknom ha beüt a krakk :D

Kinek milyen tanácsa van ti lennétek a helyemben mit választanátok?

Komoly hozzászólásokat várok nem 18 éves vagyok akit apuci pénzel.Köszönöm



2018. ápr. 2. 01:26
1 2
 1/16 A jó édes ***** válasza:
100%
Izom Golf? GTI? Ne legyél már ilyen puhány, az annyira sportautó mint egy nyugdíjas székely bácsi szekéren. Ha ennyire bevásárlókocsit akarsz, akkor ott van a jó öreg Lancer/Impreza páros, azt a rally miatt úgyis kívülről fújja minden jól menőbb autószerviz és van alkatrész dögivel. De nem látom, hogy ennyiért miért lenne rizikó bevállalni egy Toyota MR2-t, Opel GT-t vagy akár egy BMW Z3-at: ezek gépészetileg kőegyszerű járművek, ha valami elromlik csak cserélni kell, mint a LEGO kockákat. Ha mégis olyan kell, amivel a szerelődet akarod szívatni, akkor ott van a Mazda RX-8, annak pont azért van alacsonyan az ára, mert félnek tőle az emberek, hogy elromlik. De vedd fel videóra, ahogy betolod hozzá a wankel-motoros autót, hogy dugattyút kéne cserélni.
2018. ápr. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem soroltam az össz kocsit csak pár példát írtam.

Pont ilyen hozzászólásra van szükségem.Amiket említettél kocsikat nem tudtam róluk semmit de ez a toyota felkeltette az érdeklődésem, és ha tényleg nem drága fenntartani az tökéletes.

Jó azért az én szerelőm se egy Edd China szerintem egy wankel motorost nem merne bevállalni ,de lehet hogy én sem.

2018. ápr. 2. 03:55
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Z3? TT?Ne komolytalankodj ezeket ßuzik veszik vagy kiscsajok.

Fényezővagy oké,szerelőspanod szinte anyagárban dolgozik,ennyit az ön promóról-ámde konkrétan a jó isten sem tudja mit akarsz,restaurálni vagy autózni,de sok sikert!

2018. ápr. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

1.Toyota celica.

2.aranykerekű Subaru.

3.Mitcubishi

csak japánban gyártottat

2018. ápr. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha hosszútávon is érkékálló, valóban sportautónak szánt kocsit szeretnél, én a Porsche Boxster-t ajánlom.

Középmotoros, nagyon jó vezetési élményt ad, komolyan. Nekem csak az első szériás 2,5ös volt, de tiszta gokart feeling, kétüléses roadster, nagyon jó nyitottan is csukottan is.

Egy olyan márka tagja, ami nem is prémium, inkább vintage kategória. Sportkocsijai az idővel nem idős használtautók hanem klasszikusok lesznek. A legjobban a Porsche tartja az árát.

Az alkatrészelátás/ár, szervizköltség kb egy VW Passat költségszintje. Mivel nagyobb és régebb óta gyártott széria, van hozzá minden.


Tulajdonlásával egy nagy autóbolond család tagjává válsz. Van márkaklub, ahol családias a hangulat, ahol jó programok, élményautózások vannak stb.


A Boxival aránylag kis pénzből egy kicsit egzotikus liga tagjává lehet válni, kinézetét tekintve ég és föld egy izomgolf vagy audi tthez képest.

2018. ápr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből sok minden kijön. Azt kellene eldöntened, hogy mit is akarsz, tényleg nulláról restaurálni valami régi autót? Mert akkor érdemes gondolkozni valami nagyobb értékű, lelakott, de menthető kocsiban (öreg Porsche vagy bármi), viszont akkor a pénz csak az indulásra elég, mire elkészülsz (akár 1-2 év is lehet) kell majd hozzá mégtöbb. És nyilván rengeteg szopás, utánajárás, és addig nem tudod használni és utána is egy ünnepi, hobbi autó lesz.

Vagy be kell lőni egy teljesítményszintet, hogy neked mit jelent a sportos. Itt mindenki a sport hallatán elkezd fújoni GTI, S, OPC és minden hasonlóra, de mindenkinek alap autója van:) Szóval ne így nézd.

Golf kaliberben nézve ott a Scirocco (nekem van, szóval minden szentnek maga felé hajlik a keze) Technika ugyanaz mint a Golf, szóval "olcsón" fenntartható, vállalható a fogyasztás, viszont feszesebb futóművel van, és bitang jól néz ki egy Golf-hoz képest. Nyilván utóbbi ízlés kérdése, de még téli kerékkel is forognak utána az emberek, hát még nagyfelnivel most...

2018. ápr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Na azért igen csak világtalannak kell lenni hogy megforduljon az ember egy Scirocco után.

Nekem egy OPC kék GTC J Astra van, azt se nézi senki de nem is azért vettem, meg volt Audi A5 S Line is, azt se nézték meg soha.


Ezt a felújítósdit nem ajánlom. Nagy szopás az egész. Kell venni egy használható Porsche Boxtert mondjuk ahogy előttem írták aztán kicsit rendberakni az alap dolgokat (fék, olajak stb) és használni.

Vagy esetleg S3 Audi, de abból kb. az első generáció jön ki ennyiből. Golf V GTI még érdekes lehet, azzal vigyázni kell mert sok a lefingott belőle, de ha találsz egy jót akkor kicsit kell húzni a motoron és kész.

2018. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Miért kellene világtalannak lenni?

Az A5 beleolvad az Audi arculatba (én is nézegettem vásárlás előtt), míg a Scirocco elüt a több VW-től... Nincs ebben semmi extra, és tényleg megfordulnak az emberek utána, ez van.

2018. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Komoly hozzászólásokat várok nem 18 éves vagyok akit apuci pénzel.Köszönöm


Hát mennyi vagy, 19?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
#9-es, hatalmas csillagos ötös és persze zöld pacsi! :-)
2018. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!