Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lassan megy elöttetek egy...

Ha lassan megy elöttetek egy traktor (vagy akármi) megelőzitek záróvonalon vagy forgalomtól elzárt területen/kanyarodó sávban?

Figyelt kérdés
Pl ha 20-30al megy ott ahol 50 el is lehetne és szemből nem jön senki az útviszonyok is megfelelőek,ilyenkor mit tesztek?
2018. ápr. 3. 17:53
 1/9 Drazicc ***** válasza:
Záróvonalon igen ha egyenesben van, viszont kanyarban megvárnám amíg véget ér a kanyar.
2018. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akármennyire is előzgetnek, én bizony megvárom mert szabálykövető vagyok amennyire lehet és reális esély van arra hogy megbüntessenek.

Ma is két hülye... ment előttem a traktor, mondom nem előzök mert 50 méter múlva fordulok le, de 2 fehércégesskodásfócvágenes nem bírt várni és a sor végéről elkezdett előzni. Szembe a kamionnak satuzni kellett hogy ne legyen baleset. És mi történt? A traktor 20 méter múlva lefordult ott ahol én.

2018. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a kérdés életszerű, de én speciel kivárom amíg a trakesz elhagyja a záróvonalat, vagy az elzárt terület jelzést..


annyira soha nem lehet sürgős.

2018. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztán belátom az utat, és veszélytelen az előzés, akkor igen.
2018. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha látom, hogy előzés közben nem jöhet semmi, akkor igen. Kockáztatni nem szoktam.
2018. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kanyarban nem, de egyenes úton záróvonalon igen.
2018. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha aszfalt van az előzéshez akkor igen, és jól belátom a helyet, akkor igen, lehet akár 8 záróvonal is, nem érdekel, de nem csak a 20-al menő traktort, lakott területen kívül a 60-al tötymörgőket is.
2018. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tökéletesen meg tudok bizonyosodni róla, hogy nem jár (sem bírságolási sem baleseti) kockázattal a szabálytalan előzés, akkor igen, előzök.
2018. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Záróvonalon rendszeresen csinálok ilyet, mert rengeteg a felesleges záróvonal ugye. De kanyarban, kanyarodó sávban, vagy forgalomtól elzárt területen nem csinálok ilyet már, mert veszélyes.
2018. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!