Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 80-as évekbeli autók miért...

A 80-as évekbeli autók miért olyan ritkák? Skyline-ból, Supra, Evo. Ezekből elég sok van. Ellenben akkortájt híres Toyota Sprinter pedig egy igazi ritkaság.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A 80-as évekbeli autók többsége mára már olyan szinten szétrohadt kasztnival rendelkezik, hogy kész anyagi csőd lenne javítani a legtöbbjüket, jó részük sajnos a bontóban végezte. A garázsban tartott példányoknak sokkal jobb esélyük van túlélni és tovább élni, de azoknak az árát is komolyan megkérik, legtöbbjük mára már youngtimer klasszikusnak és ritkaságnak számít. Ezek józan ésszel tervezett japán gépek voltak, gazdaságosak és megbízhatóak, csak sajnos a karosszéria védelem még nem volt olyan fejlett, meg amúgy is költséghatékonyra és megbízhatóra tervezett japán gépek voltak inkább mint a robusztusabbra tervezett Európai és Amerikai modellek, de ennek ellenére csodálatos autók(voltak).
2018. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerinted ? esetleg amúgy is ritka európai országokban és elrohadt mind?
2018. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást 1#-es válaszoló.Én is valami ilyesmire gondoltam.Bár nem hiszem el,hogy ez az egy típus lenne ami ennyire kikopott a köztudatból illetve a piacról. Ahogy elnéztem a Toyota gyártott még egy ehhez hasonló gépezetet is amit Corolla SR-nek hívnak...Majdnem olyan mint a Hachi-Roku,de mégsem az. Egy nagy dolog hiányzik nekem belőle...A hatalmas TRUENO jel az elejéről :)


Külföldi oldalakon fogok próbálkozni hátha találok egy példányt..számomra ez egy kultikus autó.

2018. ápr. 3. 21:22
 4/5 A jó édes ***** válasza:
Nem azok - a 80-as évekbeli japán autók azok legfeljebb. Európában ekkor még nem igazán hitték el, hogy a japánok tudnak jobbat gyártani, mint az európai gyártók, kicsit úgy voltak vele akkoriban, mint 15 éve a korai autókkal vagy ma a kínai termékekkel: senki nem vett ilyet, csak a nagyon flúgosak. Az meg hogy egy autó nem csak japán de még sportkocsi is pláne szentségtörésnek számított - sportautó az olaszok meg britek gyártottak - másnak el sem hitték a vásárlók, hogy tud ilyet. Úgy néztek ezekre a gépekre, mint a parasztbácsi a zsiráfra: "Ilyen állat márpedig nincs!".
2018. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok az autók maradtak meg, amelyek arra méltóak voltak. A többire nem is vigyáztak, mert nem volt értelme :)
2018. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!