Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs szikra a róbogon...

Ricsi45 kérdése:

Miért nincs szikra a róbogon rugásra? Csak akkuval indul.

Figyelt kérdés

A tulaj szerint csak akkuval indul a motor.

Azt mondja hogy ha nincs bent akku akkor nem lehet inditani mert rugásra nincs szikra!??

Az lenne a kérdésem hogy ez hogy lehet?

Én még ilyent nem láttam.

Szerintetek mi lehet a probléma?



2018. ápr. 4. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A robogódban,ha generátor vagy dinamó állítja elő az áramot,akkor nem fog indulni aksi nélkül,mert kell egy minimális fordulat,hogy akkora feszültséget és áramot is termeljen,ami a szikra képzéséhez elegendő.Ez te a berúgó karral nem tudod a megfelelő fordulatra emelni.Ekkor kell az aksi,ami szolgáltatja ezt még szinte 0 fordulaton is,csak a szegmens haladjon el a jeladó előtt.De itt aksi nélkül nem termel annyit magától alacsony fordulaton,hogy kialakuljon az elektromágneses erőtér.

A lendkerekes indukciós gyújtótekercsek állandó mágnessel már alacsony fordulaton is előállítják a szükséges áramot,mert itt alapból adott a mágneses tér a beépített mágnesek miatt.

Na a első rendszerhez ezért kell aksi.

2018. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszaszt!

Honda dio af34 a motor.

Csak a burkolatok hiányoznak 20 e ft ért adják .

Mert van nekem is egy csak annak meg a karbia nem jó.

Akkor érdemes megvenni?

2018. ápr. 4. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet egy utolsó kis biztosíték is.

Lehet akár CDI vagy a gyújtás probléma.

2018. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!