Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Át lehet iratni az autót ha...

Át lehet iratni az autót ha elvették a forgalmit és a rendszámot?

Figyelt kérdés

Az autót megvettem és nem irattam át de viszont úgy vettem meg hogy ki volt már vonva a forgalombol.

Csak adásvételi volt

Rendőr megállított és elvették a forgalmit és a rendszámot levették...

Át lehet még iratni ha igen akkor mi a menete és miket kell pluszba fizetni?



2018. ápr. 4. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez is szép történetnek néz ki.

Mit vettél tulajdonképpen?

Ideiglenesen volt forgalomból kivonva, vagy véglegesen?

Ezeket a vásárlás előtt szokás tisztázni.

Véglegesen kivontat nem lehet forgalomba helyeztetni, az nem autó, csak vas.

Az ideiglenesen kivontat meg előbb forgalomba kell helyeztetni, utána lehet közlekedni vele (ha már kötöttél rá biztosítást is)

Gondolom nincs eredetiség vizsga igazolás sem, oda pedig nem viheted rendszám, és forgalmi nélkül...

A kérdés tehát az, hogy mit vettél?... ha forgalomba helyezhető előbb azt kell intézni, rendszám, forgalmi nélkül nem íratható át.

2018. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Túl haladta a 15 napot, de nem nálam hanem az előzőknél valamelyiknél. 3 köztes adásvételi van. Én ezt úgy vettem hogy azt mondták hogy jó a kocsi meg minden papirjai rendben vannak stb. Magyarul átvertek vele.

Na most vagy az adásvételi 15 nap lejárta miatt vonták ki, vagy még gondoltam arra is hogy súlyadót nem fizette ki a tulaj vagy valami ilyesmi.

2018. ápr. 4. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:

nagy gondot vettél a nyakadba..


...holnap ballagj be a közeli kormányhivatalba, ott húzz sorszámot a "gépjármű-ügyek" gombbal, aztán az ügyintézőnek kedvesen, csodálkozó bociszemekkel előadod, hogy míly csúfságot tette veled a sok csúnya ember...legyenszíves segíteni..


hosszú lesz.

2018. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát az lesz meg érdeklődöm mit lehet kezdeni vele..
2018. ápr. 4. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy te sem tudod mi is történik körülötted, így mi sem tudhatjuk.

Az ilyen adásvételi lánccal eladó autót már alapból messzire el kellene kerülni, sok jó abból nem néz ki, ha névre íratás nélkül passzolják tovább-tovább az autót.

Menj be a rendőrségre, kérdezd meg, hogy mire számíthatsz, fölösleges találgatni, ha te sem tudod miért is vették el a forgalmit.

2018. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3#

Az okmányiroda nem nyomozó hatóság, nem tudnak segíteni, adatokat meg nem adhatnak ki.

Ez rendőrségi ügy egyenlőre, de abban igazad van, hogy hosszú, keserve tortúra lehet, jobb lett volna messzire elkerülni az a "jó áron" eladó autót, aminek ilyen zavaros a háttere.

2018. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát eleve hogy lehet úgy autót venni, hogy nem a tulajdonossal kötöd a szerződést?
2018. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 D. Brasco ***** válasza:
Mondjuk ezt soha nem fogom megérteni higy hogyan lehet így autot venni.....hogy semmilyen papirja nem stimmel,meg már messziről bűzlik az egesz,es akkor utana csodalkozol higy jaj hat te nem is erted,meg a csúnya gonosz többi ember átvert téged........első körön a rendőrségre menj!
2018. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!