Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell így a Lada hátuljá...

Hogyan kell így a Lada hátulját csúsztatni? (videó)

Figyelt kérdés

Ez nem profi technika, mégis néhányan elég szépen csinálják. Azt tudom, hogy hátsókerekes könnyű autó, de mégis mi a technikája, hogy így elindítják a kanyar előtt a hátulját?

Berántja a kanyarba az autót és utána már csak ellenkormányoz vagy kézifékkel segít rá?


https://www.youtube.com/watch?v=8znYaP17AGg



2018. ápr. 5. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elindításra vannak technikák. Ha az olyan az autó egyensúlya, akkor elég lehet úgymond berántani. Kézifékkel is meg lehet indítani, esetleg kuplungra rúgással. Ha megindult, akkor gázzal és ellenkormányzással kell szabályozni a kanyar ívét. Széria autóval nem tudod megcsinálni, legfeljebb hóban. Száraz aszfalton megfelelő motorerő és önzáró vagy hegesztett differenciálmű kell alá.
2018. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért ezek nem teljesen gyári Ladák. Heggesztett, vagy sperrdiffi, már rengeteget segít a dolgon. Aztán általában a motor is megvan piszkálva. Nameg persze ügyes sofőr is kell, ez kétségtelen.
2018. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ők már nagyon tapasztalt, ügyes sofőröknek számítanak?

Úgy értem sok gyakorlás kell hozzá, hogy valakiből ilyen válhasson? Vagy megy egy-kettő a fejlődés?

2018. ápr. 5. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Kézifékkel kanyar közben biztosan nem. Csak a legszűkebb kanyaroknál szoktunk használni, és akkor is csak a kanyar legelején. Ellenkormányzással és a gázzal való játszással lehet a kívánt íven tartani az autót.
2018. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adottság kérdése is. Valaki pár hónap gyakorlással el tud jutni "versenyképes" szintre, valakinek meg sose fog összejönni.

Egyik volt általános iskolás osztálytársam magától tanult meg vezetni. Elhatározta, hogy ő igen is autóval fog jönni az iskolába, így egyik reggel megfújta faterja Skodájának kulcsait, majd igaz kb. fél óra alatt, de beért az úgy 5 kilométerre lévő iskolába, nulla okozott kárral. Nagyon normális volt az apja, mert délután mikor végeztünk akkor már ott várta és nem szidta le, hanem csak annyit mondott, hogy "akkor vigyél haza". Megtanította jól vezetni, 15 évesen meg már a saját versenyautójában ült minden hétvégén. Jogsija meg még motorra se volt. Igaz, ez nem mostanában történt.

Másik szélsőséges eset: mikor a B kategóriás jogsimat csináltam, akkor az oktató úgy a 10. óra körül szólt, hogy mi lenne ha most pár órát elcsúsztatnák, mert volt egy tanonca aki már a sokadik órájánál tart de még mindig nem vizsgaképes és inkább őt tanítaná. Beleegyeztem, így az én maradék óráimat is "eladta" neki. Aztán a vizsgám után megkérdeztem, hogy mégis hányadik órájánál van már a lány, és azt mondta hogy már a 80-on túl van. Na, belőle lefogadom hogy sosem vált volna jó versenyző, hiába gyakorolt volna élete végéig.


Aki nem autób*zi, annak nem sok jövője van ebben a sportban. Hiába lenne mondjuk jó képességű, ha nem érdekli, akkor sose fog igazán jó sofőrré válni, így ha indulna is versenyeken jó helyezést nem érne el. Aki meg nagyon nem tud vezetni, az meg általában nincs is oda az autókért. Így akiket látsz a versenypályákon, ők legalább átlagos képességűek nagy imádattal és kitartással, vagy kormánnyal a kezükben születtek.

2018. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a terjedelmes, és egyben kielégítő választ. Igazán izgalmas volt olvasni, és gondolkodni rajta.

Igazából engem érdekelnek ezek a dolgok, másképp fel sem merült volna a kérdés. Engem autób*zinak tart mindenki, az oktató is csak jó véleménnyel volt rólam, a gokart pályákon sem adom könnyen a bőröm, mindezt arra fel mondom, hogy szenvedély a sport/autók iránt van bennem. Kíváncsi volnék nekem mennyire menne a dolog, ha lesz rá lehetőségem biztosan kipróbálom magam.

2018. ápr. 5. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!