Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok....

Autóvásárlás előtt állok. Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Üdv autóvásárlás előtt állok. Két kiszemelt autó van

az egyik egy 1993-as honda civic sedan 1.5 lsi motorral

a másik pedig egy 1995-ös opel astra F 1.7 Isuzu dízel motorral. Egy árban van a kettő, rozsda egyiken sincsen. A hondában 200 ezer km van, az opelben 350 ezer. A kérdés az hogy melyiket érdemesebb megvenni? melyikkel van a kevesebb gond? válaszokat köszönöm.



2018. ápr. 7. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én biztos a Hondát venném, ha valós a km. 150 ezer km hatalmas különbség. (Használt autó versus bontószökevény.)
2018. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Én a Hondát venném mert benzin motor párti vagyok.

A Honda jobb autó szerintem.

Az az Opel szerintem már eléggé kifutotta magát, ha hozzá kell nyúlni a motorjához, költségesebb a javítása mint egy benzinesnek, plusz az egy lomha és hangos dízel.

A Honda szívó benzines motorjai nagyon megbízhatóak, ha véletlen hozzá kell nyúlni olcsóbban javíthatóak.

2018. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vortrex ***** válasza:

Mint független vélemény, egy 350ezer km-es dízel motor már elég fosul néz ki belülről, ha nem szerelik szét kipucolni, akkor elég zsákbamacska az élettartama és ez se garancia, hogy amit benne találsz, az megnyugtató lesz.


De mindjárt elmagyarázzák, hogy a kilométer nem jelent semmit, és ha mínusz 150ezerre lenne visszatekerve, akkor boldogan megvennéd, de én az Opellel biztos nem foglalkoznék, jó eséllyel időzített bomba vagy pénztemető.

2018. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Rozsda egyiken sincs?

Kívülről?

vennétek le a bölcsőt ,és elírnátok magatokat.

A vízelvezetőt megnéznétek elsírnátok magatokat.

Mind a kettő egy jó konstrukció volt.

De mára már ha nem is elavult a kenyere javát megette.

A civicnek főleg a karosszériája, és nulla biztonsága.

2018. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp honda.
2018. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Az 1.7-es Isuzu dízel sem a fogyasztásáról híres, akkor meg már inkább a honda.
2018. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire nincs valuta akkor autókázni sem nagyon kéne,pláne ilyen ócska oldtimer lefingott szemétdombokkal,mert hogy karbantartáson,gumikon,biztonsági dolgokon fogod összekuporgatni a benzinrevalót az is tutibiztos!
2018. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

25 éves Honda-200 000 km-el...

Ezen még egy buta szőke nő is jót kacagna😂

2018. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kommentek alapján eldöntöttem, hogy inkább egy 1300-as ladát veszek. :'D
2018. ápr. 7. 19:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Ami hihetetlen a kérdésben:

-rozsdamentes 93-as honda

-rozsdamentes F Astra

-22 évesen 200 és 350 000km :D


A rohadáson kívül egyikkel sem szokott komoly probléma lenni. Az Isuzu még kamrás dízel, nem összehasonlítható az újabb közvetlen befecskendezéses vagy akár CR motorokkal - már 95-ben is old school technikának számított jó hogy nem annyit eszik, mint egy akkori modern csoda.


22 éves autónál már bármikor beüthet bármi, mert 22 éves. Amelyik jobb állapotban van azt vedd.

2018. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!