Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettesben ráng, ugrál az autó?

Kettesben ráng, ugrál az autó?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift GL (2000)

Kettesben, amikor leveszem a lábam a kuplungrol akkor ugrál az autó, vagyis Inkább ráng,

mint ha nem lenne jó a váltás, vagy ilyesmi.


Magasabb vagy alacsonyabb sebességnél/fokozatnál már nem jelentkezik a probléma csak épp akkor.


Mit mondanátok, szerintetek mi a probléma.


2018. ápr. 10. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a (váltáskor) túl alacsony fordulatszám miatt lehet.
2018. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

ha így lenne szerintem eddig is jelentkezett volna legalább néha

2018. ápr. 10. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, én csak tippnek írtam. :) Nekem néha rántott egyet-egyet menet közben, mert el voltak kopva a motortartó gumibakok, neked ez nem lehetséges?
2018. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mivel nem vagyok autószerelő így bármi lehetséges, többek között ez is, sőt még örülnék is neki ha ez lenne és nem a kuplung mert az zsebbenyúlósabb dolog.
2018. ápr. 10. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyesmi jelenség az előző kocsimnál, de egyesben is ezt csinálta. Kuplung probléma volt.
2018. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, ötleteket várok

tegnap elindultunk a szerelőhöz, sajnos késtünk és már nem volt ott VISZONT míg odaértünk nem volt semmi gond, nem produkálta a hibajelenséget, aztán elmentünk egy próbaútra úgy 5-10km-t mentünk és nem volt baj,

aztán ismét jelentkezett a probléma.


Szóval ennek fényében hogy hol elmúlik hol jelentkezik, mire tippeltek?

2018. ápr. 13. 12:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Suzuki Swift GL 2000


Feleségem autójával gondok vannak,


remélvén hogy akadnak itt nálam hozzáértőbbek akik némi információval el tudnak látni még a jövőheti szerviz előtt, gondoltam leiratom.


---------------


Hosszas dugóban araszolás után kettesbe váltva rángatni kezdett, ami fentebb váltva elmúlt, majd nem sokkal ezután a motortérből zörgő hang hallatszott. Jelenleg a rángatás kevésbé, de a zörgő hang szinte folyamatosan jelen van.


Amikor elindulok a kuplung felengedésekor elkezd rázni, ha visszanyomom abbahagyja. Magasabb sebességnél/fokozatnál már nem jelentkezik. Kettesben, amikor leveszem a lábam a kuplungrol akkor ugrál az autó. Inkább ráng, mint ha nem lenne jó a váltás , vagyis ilyesmi.


----


Szóval kettesben, amikor leveszem a lábam a kuplungról akkor ugrál az autó, vagyis Inkább ráng, mint ha nem lenne jó a váltás, vagy ilyesmi.


Magasabb vagy alacsonyabb sebességnél/fokozatnál már nem jelentkezik a probléma csak épp akkor.


---


u.i.


Csütörtökön elindultunk a szerelőhöz, sajnos késtünk és már bezártak,

VISZONT míg odaértünk nem volt semmi gond, nem produkálta a hibajelenséget, aztán elmentünk egy próbaútra úgy 5-10km-t mentünk és nem volt baj,

aztán ismét jelentkezett a probléma.


Ezt követően észleleltek:


Kettesben mikor felemelem a kuplungot akkor rángat az autó, ha gyorsabban megyek akkor nics probléma. A motortérben valami zörgő hangot ad ki, vszont mint ha kevesebbet rángatna, ez a pedálnál és kormánynál érződik. A kormánynak, nem mernék megesküdni rá de mint ha picit nagyobb lenne a holtjátéka.



Néhány KÉP, én nem láttam rajta semmi utaló jelet de ki tudja, talán valaki észreveszi a hiba forrását is.: / - / [link] / - /

2018. ápr. 14. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!