Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan cseréljem le a Lada...

Hogyan cseréljem le a Lada 1200esem eredeti kipufogó rendszerét és milyen variációk vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy szép 1200s Ladám és a kipufogója több helyen lyukas mert még az eredeti van rajta. Ki akarom kompletten az egészet cserélni, de nem tudom mi az hogy 50es rendszer, az eredeti ugye 40-es gyárilag. Kezdő ladásként egy kis segítséget kérnék ki hogyan oldotta meg! Tehát 50es rendszer könnyedén kicserélhető, és lehet a hátsó dobot Paragi sport dobra cserélni? Hosszútávon zavaró lehet a hangja esetleg? Köszönöm!

2018. ápr. 11. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Könyörgöm!

Ilyen régi autókra ne tegyél sportdobot mert nagyon gáz!!!!


Egy régi Lada, Mercedes autentikusan szép és jó.

2018. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Építő jellegű válaszokat várok, csak felvetés volt, mert a régi Ladáknak volt ez a jellegzetes redná redná hangja de általában még nem zavaróan.
2018. ápr. 11. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Annó időszámításunk előtt a "koppány"dob adta azt a jellegzetes fémes hangot.


Egy szép ladát ne kendácsolj szét szerintem mert szánalmas

2018. ápr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyémen is elvileg sport dob van, de ugyanúgy kitömettem készítésekor mint ahogy a gyáriak vannak, így a hangja csak egy kicsit lett más. Értelme az volt, hogy ezt savállóból csináltattam így egy jó pár évig nem kell majd cserélgetni. Ennek már közel 10 éve és még mindig jó. Előtte meg 2 évenként jártam behegesztetni.

Paragi régen jó volt, ma már senki nem rakja fel mert vannak sokkal jobb alternatívák, értsd ugyanolyan jó levegő áteresztőképességgel rendelkező, de jóval halkabb rendszerek. Janóékat tudom ajánlani ez ügyben, értenek hozzá. Olyat csináltatsz náluk amilyet akarsz.

50-es rendszernek sok előnye nem lesz egy gyári 1200-es motoron. A teljesítménye alacsony fordulatszámon vélhetően kicsit csökkenni fog, magasabbon pedig kicsit javulni. Sőt, ha csak egy, hátul szinte teljesen nyitott dobot raksz fel (pl. Paragi) akkor lehet hogy mindenhol gyengébb lesz. 50-es rendszert egészen olyan 140 Lóerőig ajánlják, feletette meg a 60-ast.

2018. ápr. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezek úgy jók, úgy szépek és úgy van értékük hogy minden eredeti rajta.
2018. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel tudod az általános iskolai tanulmányaidból, hogy valamely csőidom egyik legfontosabb paramétere az átmérő, amit milliméterben adnak meg. Ezek ellenére azt írod, hogy "nem tudom, mi az hogy 50-es rendszer" Viszont a következő mondatban már Te maga magyarázod, hogy "az eredeti ugye 40-es gyárilag".


Most akkor mi is vagy, kezdő ladás, vagy gyakorlott trollkodó??? ;)

2018. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az eredeti kipufogót ukrán utángyártott elemekre cseréltem és cserélem azóta is 2-4 évente, mivel hamar kilukad a használat függvényében.

Cserében olcsó és nem hangosabb a gyárinál. Nekem a gyári hangerő vagy akár a hallkabb üzem a preferencia, hogy az utazást ez feleslegesen ne fárassza.

2018. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!