Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportosan használom 600-as...

Sportosan használom 600-as sport-túra motorom, de csak közúton. Van értelme verseny fékbetétet vennem?

Figyelt kérdés
Nem sokkal kerül többe a sport-betéteknél. De nem tudom, hogy nincsenek-e közúton zavaró mellékhatásai (csak üzemmelegen fékez megfelelően, túl gyors kopás stb). Valakinek van tapasztalata? Inkább maradjak a sportnál, vagy bátran vehetek verseny-betétet közútra, mert van értelme?
2018. ápr. 17. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan csak túraendurom van, és igyekszem defenzíven vezetni, ami miatt fékezni se sokszor fékezek, de ez az én véleményem:

Szerintem felesleges. Nincs túl sok gyakorlati haszna, de drágább, és kevésbé praktikus több szempontból.

Illetve lehet "sportosan vezetni" sima betétekkel is.

2018. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, de 1 szezon és vége. Lehet, hogy a verseny többet bírna nem verseny körülmények közt?
2018. ápr. 18. 01:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, pálya betétek jóval agresszívebbek és megeszik a féktárcsát. A fékhatás sem lesz észrevehetően jobb. Közútra, jó minőségű sima betét a jobb. Ha nem érzed elégnek a fékerőt, inkább a fékfolyadékot nézzed meg, lehet már 2 évnél öregebb.
2018. ápr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobban eszi a tárcsákat, és ha nincs tényleg keményen használva akkor rosszabb vele a fékhatás. Ez is olyan kérdés mint az hogy van e értelme utcán versenyolajat használni. Persze hogy nincs.
2018. ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg a fékcsöveket is érdemes lecserélni fémhálós erősítésűre, azok merevebbek, kevésbé torzulnak nyomás hatására.
2018. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülye kérdés volt, de ha tudom a választ, nem teszem fel.


Köszónöm mindenki válaszát :) vegül utcai, de spotrosabb betét lett belőle :)

2018. ápr. 19. 09:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocs a helyesírásért, nem figyeltem oda, máskor jobban ügyelek...

Szép napot mindenkinek! :)

2018. ápr. 19. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!