Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 97-es Ford Ka 1.3 benzin két...

97-es Ford Ka 1.3 benzin két hibajelenséget produkál! Menet közben váltáskor vagy felpörög a motor nagyon, vagy ha ezt épp nem produkálja, akkor váltásnál és üresben fogja és leáll. Több embert kérdeztem már de mindnek más a véleménye. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Tehát. Adott egy igen öreg autó a fent leírt hibákkal. Ha felpörög a motor akkor nagyon ritka esetben ha teljesen megállok visszább esik, de a legtöbb esetben le kell állítani. Újraindításkor 90% ban ismét ez van, de ha nem megyek vele nagy sebességgel és meg kell állni pl.lámpánál akkor megszűnik, amint elindulok újra csinálja. Ma nem ez volt a hiba, hanem, hogy menet közben amikor kinyomtam a kuplungot leállt, azonnal újra is indul de pl ha üresben van mert meg kell állnom szintén leállt. Ezt egy 20km es úton kb 4-5x csinálta, hazaérve üresben járattam, nem állt le. 3 hete volt generátor(bontott) csere, januárban pedig kuplung (vadi új)csere. Mindenki mondott már minden félét volt köztük autószerelő és szimpla autómegszállott, de ha lehet szeretném kideríteni minél olcsóbban a tényleges problémát, mert így is sokkal többe van mint amennyit ér...ha jó...így meg pár tízezret kérhetek max. Tudom, öreg autó, sőt én meg szőke nő, de mivel futárként dolgozok fontos lenne, hogy használno tudjam amíg le nem tudom cserélni. Szóval mik az ötletek, beszólások és rosszindulatpk nélkül?? :)

2018. ápr. 19. 12:48
 1/3 A kérdező kommentje:

"Ha felpörög a motor akkor nagyon ritka esetben ha teljesen megállok visszább esik, de a legtöbb esetben le kell állítani."

Sorry. Úgy értettem, hogy nagyon felpörög sajnos nincs benne fordulatszám mérő, de olyan érzés minth ki akarna robbanni....nem vagyok ijjedős de volt hogy félre kellett állnom autópályán mert annyira pörgött...

2018. ápr. 19. 12:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Kuplungcsere, meg az alapjarattal us valszeg lehet mar gond.
2018. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hűtővíz hőmérséklet jeladót cseréld ki.

Ha megkergül, sok hülyeséget tud csinálni.

Az vezérli a motor fordulatszámát a kompjuteren keresztül.

Nekem Mondeom van ('99) és ugyan ezt csinàlta.

Jeladó csere volt és minden probléma megszűnt.

3000.-től van a jeladó ára. (zs+u)-nál

2018. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!