Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A járművekre miért kell...

A járművekre miért kell kötelező biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Ezt én nem igazán értem, a biztosításnak nem az lenne a lényege hogy az ember eldönthesse hogy köt-e? Ha én összetöröm más autóját akkor azt úgyis én fizetem ki, ha meg más töri össze az enyémet akkor meg az én dolgom hogy kötöttem-e rá, nem? Akkor miért van kötelező biztosítás?

2018. ápr. 19. 13:48
 1/7 crudy ***** válasza:
100%
Mivan akkor ha olyan kár keletkezik amit te nem tudsz kifizetni? Mondjuk másfél milliós kért teszel avalaki autójában, azt miből fizeted ki?
2018. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, hogy ha kárt okozol, ne adósodj el örök életedre és a károsult is pénzéhez jusson.

Teszem azt van egy tízmilliós házad, aztán totálra törsz egy húszmilliós kocsit. Buktad a saját kocsid, a házad, a károsult meg a pénzét, mert évtizedek alatt szedsz össze annyi pénzt, ami a teljes kár fedezéséhez kell.

Na ezt a káoszt hivatott megelőzni a kötelező.

Rossz, mert ha sosincs károd, csak fizeted a semmire. Jó, mert ha van, akkor nem kell zsebből fizetni.

2018. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
A kötelező biztosítás nem téged véd, hanem azt, akiben kárt teszel.
2018. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Véd téged és a másik felet is.

Nem neked kell kifizetni pl egy új 7-es BMW javítatását ha sikeresen összetörted és a másik fél is a pénzéhez jut hogy ne maradjon ott egy törött több tiz milliós autóval.


Nem rossz dolog a kötelező biztosítás.

2018. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

"Ha én összetöröm más autóját akkor azt úgyis én fizetem ki"


Ha ki tudod. Mert ha nem tudod, és én ott állok a nyolcmilliós kárral, te meg széttárod a karod, hoyg hát csóró vagy, ez van, akkor téged valaki (nyilván nem én) úgy meg fog verni, hoyg egész életedben kerekesszékben fogsz ülni és anyád fog pelenkázni.


Ha viszont kötelező a felelősségbiztosítás, akkor a te biztosítód kifizeti az én káromat, én morcosan ugyan, de megjavíttatom a verdát, te pedig lerendezed a biztosítóddal ahogy akarod. És megúszod a kerekesszéket.


Ezért kötelező a biztosítás. Téged véd. Vagy így, vagy úgy.

2018. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért megnézném a szitut amikor atmesz a piroson 2 drága autó osszetorik te kimaszol a kocsiból verzo fejjel kifizetést 30-40 millió forintot a károsultaknak majd utána halsz meg.


De már azt is nehéz elképzelni hogy éppen mindenkinel aki útnak indul legalább 50 milliója van tartalekban egy baleset esetére.

2018. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Bizonyára nincs sem autód, sem jogosítványod, és nem ismered a felelősség fogalmát. Ugyanis ha a felsorolt három dologgal bírnál, akkor nem kérdeznél ilyen butaságot. :/
2018. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!