Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általában a Toyota Corollák...

Általában a Toyota Corollák hány éves korukig hibamentesek?

Figyelt kérdés
Fogok venni egy Corollát, 1.3-mas 1999-es, 86 lóerős békalámpás, 100 000 km van benne, ismerőstől, ismerem az autó előéletét új kora óta, tényleg mondhatni szalonállapotú. Na de egy Corolla 30 éves korában is megbízható lesz? Nem biztos, hogy lecserélném addigra. Bár az igazat megvallva, használni is sajnálni fogom, annyira egyben van. De gondolom, ha a kötelező dolgokon kívül, az ajánlott dolgokat is cseréltetem rajta, s mindenből az eredetit kapja, akkor bármeddig elmegy. Leginkább a karosszériát féltem, az tényleg csillog villog.
2018. ápr. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Alváz- és üregvédelmet mindenképp ajánlanám. Ha 10 év múlva kevésbé fog csillogni, attól még lehet ugyanolyan jó autó. Ezeknek a rozsda az egyik legnagyobb ellensége. Normális karbantartás és rozsdavédelem mellett szerintem még benne lehet 10 év, ha eddig tényleg így vigyáztak rá.
2018. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A Corolla örök életű, bármely generációról beszélünk.

Szépen tartsd karban, és nem fog cserben hagyni soha, sehol

44 millió vásárló nem tévedhet!

(Nem reklám)

2018. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, ezeket észben tartom mindenképp. :) Köszönöm a válaszokat, egy igen szerethető jószág egyébként. :)
2018. ápr. 19. 21:07
 4/9 anonim ***** válasza:

csak bátorításként..a 44 milliót már jóval túllépték..ilyen sikeres modellt nem csináltak.

vedd meg, és védd le az alvázat, küszöbök belsejét, kerékjáratokat, ajtók alját belülről.


Örök darabot veszel.

2018. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy fentebb írták a többiek, figyelj oda a karosszériájára, alváz védelmezd le, üreg védőzd le a küszöböket, kritikus részeket.

Üregvédelemben a Dinitrol az egyik legjobb,(vagyis a legjobb): [link]


Meg azért a motorra is figyelj oda, vezérműszíj cserék, szerviz intervallumok stb.

évente cserélj olajat, háromévente fagyálló hűtőfolyadékot és ha ezeket betartod akkor teljes örök élete +1 napja lesz a Corolládnak. Nem kell félteni, mert több százezer kilométert fog megtenni hiba mentesen, ha ezekre a dolgokra oda figyelsz, és karrban tartod amikor kell, hosszú éveken keresztül kiszolgál. Ne tartsd a garázsban,használd, menj vele minél többet ez "csak" egy Corolla (nagyon jól kigondolt járgány).

2018. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen, hiszen egy jelképes összegért adnák nekem oda. Ezt vétek lenne kihagynom.
2018. ápr. 19. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért azt remélem te se gondolod, hogy egy 20 éves autón még 10 évig semmi se romlik el? Sok alkatrész idővel is elhasználódik, nem csak a km számít. De azt tudom mondani, hogy a régi avensisünk, ami 1999es vagy 2000es (pontosan nem tudom mert ekkor kb 6-7 éves voltam) azt eladtuk 2012ben 350k kilóméterrel, és a mai napig látom menni, mert tőlünk 3 városnyira vették meg.
2018. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Toyota egy kiváló autó!
2018. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is egy 98-as ugyanolyan Corollám van, az utólagos klíma kivételével nem sok gondom volt vele az elmúlt 4 és fél év alatt. Én többnyire kisvárosba használom így a fogyasztása 7,5 és 10L(hideg tél) között mozog de amúgy tényleg nem sok minden történt eddig. Ahol törve volt ott belekapott a rozsda, ezt kikaszniztattam. De ezeknek tényleg szinte csak a rozsda az ellenségük. Pedig nem kímélem kicsit se. Ez azt is jelenti, hogy ebbe volt pár gumifüstölés, gyorsulgatás, akkor pecázni megyünk ezzel árkon bokron. És van egy 6 éves kisfiam van aki nem igazán kímêli. Jön-megy benne, játszik a barátaival, néha olyan mint egy csatatér. Ezzel újítottam fel egy lakást is, a törmelék es zsák rittig a csomagtartóba szakadt szét. Tehát kapja az ívet rendesen! Hidd el nem csalódsz benne. Nekem az a legnagyobb problémám mindössze, hogy elég alacsonyra kell ülni.
2018. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!