Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbaleset esetén a karcolást...

Autóbaleset esetén a karcolást, súrlódást el lehet tüntetni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem meg életem első autóját,és ma egy barom belém jött hátulról. A hátsó fele bement és pár helyen lejött a festék pár csíkban,valamint hátul a spoiler is jól megkarcolódott.Az lenne a kérdésem,hogy meg lehet e csinálni úgy,hogy ne is látszódjon a baleset helyet? A karcolásokat el lehet a tüntetni,rozsdásodni fog e megfelelő eljárás mellett? Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. ápr. 22. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze.

Egy karosszériás simán megoldja neked egy pár tízezresért.


Ja, hogy nem írtatok baleseti bejelentőt? Szívás...

2018. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk a biztosítóhoz,és nemtudom,hogy mennyire fogják megcsinálni..És mivel első kocsi ezért azt szeretném hogy nyoma se maradjon.Mivel a festék is lejött néhány helyt ezért tartok tőle,hogy hamarabb kijön majd a rozsda,ezt is meg lehet oldani? Olyan lehet majdnem mint a baleset előtt volt?
2018. ápr. 22. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:

A "barom" elismerte a felelősségét és erről papírt is írtatok?


Akkor ő vagy a biztosítója fizetni fogja a javítás költségét.

2018. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Várd meg a javítás végét, valószínűleg nem fog látszódni.
2018. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Papír az sajnos nem íródott de elárulta a nevét,telefonszámát és a rendszámát is leírta,bár céges autóval volt. Reggel fogunk találkozni és közösen elmegyünk a biztosítóhoz.
2018. ápr. 22. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem valami alkesz józsibácsival csináltatod a falu határában aki "mindenhez ért",akkor nem is fog látszani a sérülés helye,rozsdásodni sem fog csiszolás,fillerezés,csiszolás fényezés polírozás után.

Azonban ha gittel taknyolják le a horpadást,az 1-2 éven belül leszakad róla...

De szerintem ne akarj karosszérialakatos fényező lenni 10 perc alatt,megbízható helyre vidd ennyi.

2018. ápr. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Érdekelne hogy vasárnap reggel mit sikerült intézni a biztosítónál??😃
2018. ápr. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Két kezed tedd össze ha tényleg elmegy veled. Ha kép sincs róla és kék-sárgát sem írtatok, akkor tanulópénzt fizettél ha nem ismeri el/nem megy el.
2018. ápr. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, elég naiv vagy.


Simán lehet, hogy kamuadatokat adott meg.

Ilyen esetben ki kell tölteni a kék-sárgát, ha nem hajlandó rá, akkor rendőrt hívsz.

2018. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Oh, sajnálom.

Ha szakszerűen javítják, nem lesz semmi gond vele a későbbiekben. Elemcserével, fényezéssel sok minden megoldható.

Egyszer voltam részese egy koccanásos balesetnek. Nem én vezettem, csak utas voltam. Egyik félnél sem volt kitöltendő baleseti bejelentő. Így szintén úgy egyeztek meg, hogy a kért később rendezik. De a helyszínen személyi + lakcímkártya + forgalmi adatainak egyeztetése és rögzítés meg volt mindkét fél részéről.

2018. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!