Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogyaszthat ilyen sokat...

Mitől fogyaszthat ilyen sokat az autóm?

Figyelt kérdés

Peugeot 307 1.6 16v nfu motorkódos autóm van, aminek jelenleg hatalmas a fogyasztása, 160 km alatt megevett 28l benzint ami azt jelenti 17,5l fogyasztása van.


olvasgattam fórumokat, olvashattam csoportok beszélgetéseit, és arra jutottam hogy 3 dolog okozhatja az ilyen mértékü nagy fogyasztást:

1. Hőgomba (Hőmérséklet érzékelő)

2. Lamda szonda

3. Map szenzor


hőgombákat kicseréltem, habár gyanús volt hogy a régiekkel nem produkált ilyet: amikor eléri az üzemi hőfokot kb 90-95 fok kiakad a műszerfal, és veszélyre hivja fel a figyelmet a fedélzeti computer.

A másik érdekesség, hogy az alsó hőgombát kitekerve nem távozik el tetemesebb mennyiségü hütőfolyadék a rendszerből.. üzemmeleg motornál sem, letekert kiegyenlitő tartály kupakkal.

Kell ott egyáltalán folyadéknak lennie?

A másik dolog gondoltam a lamda szondára is.

Elvileg ha lehúzom róla a csatlakozót .. be kellene neki állni egy álltalános értékre, vagy valaminek legalább is történnie kellene.. Na most a szép az egészben az hogy az autó rá sem hederitett arra hogy lehúztam mind a 2 lamda szondát, a motor járása sem változott, sőt, hibakód sem jelent meg. (tudtommal obd-s autóknál hibakód lámpának világitani kell a müszerfalon, hogyha károsanyag kibocsátással vannak problémák, vagy katalizátor vagy lamda szondára hivatkozva. stb.

Map szenzort nem tudom hogy tesztelhetném, ami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban az, hogy lehetséges e hogy az injektorjaim közül valamelyik észnélkül tolja befele a benzint... segitsetek kérlek! tapasztalatokat várok, jószándékú emberektől és nem pedig azt hogy látod francia! Köszi előre is ! :)



2018. ápr. 23. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Kerékcsapágy, fék rendben van? Hosszabb út után nem forró valamelyik kerék? Én egyszer jártam úgy, hogy megszorult a kerékcsapágy és emiatt kétszeresére emelkedett a fogyasztás. Semmi más tünet nem volt, csak a forró kerék.
2018. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy fault , és Abs fault megjelenik minden inditásnál
2018. ápr. 23. 19:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Pontosabban abs és brake fault jelentkezik...
2018. ápr. 23. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!