Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Multivan vagy Caravelle vagy...

Multivan vagy Caravelle vagy Transporter?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


T4-es Transportereket nézegetek, illetve mivel családi kirándulóst keresek, ezért inkább Multivan érdekel.


Észre vettem viszont, hogy Caravelle is van, de nem értem pontosan miben különbözik a Multivanhez képest.


Aki tud ebben segíteni, annak előre is köszönöm :)



2018. ápr. 24. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Caravelle az egyszerűbb "csapatszállító", 8 vagy 9 üléses kivitelben. A Multivan meg a luxusbusz, felhajtható kisasztallal más üléselrendezéssel, jellemzően kevesebb ülőhellyel. A legjobban akkor fogod megérteni, ha rákeresel Google-ben:

- VW T4 Caravelle

- VW T4 Multivan

Mivel rengeteg kivitel volt ezekből, lehet, hogy Caravelle is van kis asztallal meg forgatható ülésekkel, de alapvetően a Caravelle a sima Transporter és a Multivan között helyezkedik el.

Családi, kirándulósnak én is Multivant keresnék. Nekünk T3 volt kis koromban, imádta az egész család. Még gyári szúnyogháló is volt az oldalsó elhúzható ablakokon. Hűtőláda az ülés alatt, 220 voltos csatlakozás, ággyá kihúzható hátsó ülés alatta ágyneműtartóval, karfás ülések, még a hátsó is, ami menetiránynak háttal volt. A kihajtható kisasztalon meg anyukám csinálta a szendvicseket menet közben és ott reggeliztünk, amíg leértünk a Balcsihoz... Egy jó Multivan nagyon nagy kincs.

2018. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ínyenc vagy, kereshetsz még California / Westfalia kiviteleket is. Próbáltam neked hasznos linkeket, videókat keresni, ahol bemutatják ezeket korrekten, de néhány perces keresés alatt nem találtam. A régi katalógusokban korrekten le vannak írva a különbségek, de azok meg régiek ahhoz, hogy csak úgy fent legyenek a neten. Pedig biztosan megvannak valahol. Arra rájöttem, hogy nem lehet általánosítani, mert Caravelle-ből is volt lakóautó kivitel is, amiben minden benne van ami kell.

Márkafórumokon próbálkoznék, meg a VW Bulli fanatikusok körében. Tudni kell, hogy egy jó állapotú T4-es Multivan, Caravelle, ára ma már inkább felfelé megy. Egy ismerősömnek volt nemrég, Németországba adta el, nem kevés pénzért, még ott is olyan értéke van, hogy hajlandóak voltak visszavenni innen a Balkánról... Szóval érdemes lehet külföldön keresgélni, a hazai kínálat nem lehet túl bőséges.

2018. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ezek felszereltségi szintek. A Transporter elég nomád körülményeket biztosít hátul. A Caravelle-ben már sokkal jobb az anyaghasználat, kényelmesebb, csendesebb. A Multivanban pedig vannak az ilyen fullos dolgok, mint a forgatható ülés, kisasztal, stb. A T4-esek eszméletlenül magasan tartják az árukat, főleg egy jó állapotú 20 éves Caravelle vagy Multivan annyiba kerül, mint egy pár éves bármilyen más random kisbusz. De megéri a T4-est venni.
2018. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszotokat! Teljesen oda vagyok a T4-es Multivanekért, 2 millió Ft-ot szánok rá, de ebbe már kötelező szervízen túl a Wunderbaum illatosító is bele kell férjen :)


Egyelőre 2.5 TDI-ket néztem, de nem zárkózom el a gázosított benzines változatoktól sem.

2018. ápr. 24. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!