Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztos, hogy az elektromos...

Biztos, hogy az elektromos autóké a jövő?

Figyelt kérdés
Nagyon kezd erre ráállni minden ország kormánya. Valóban ennyire biztos, hogy átveszik az uralmat? Vagy még előfordulhat, hogy valami miatt bedől az egész elektromos autóipar?
2018. ápr. 24. 23:15
 1/10 crudy ***** válasza:
62%
Vannak alternativak, nem csak az aram. Az aram jo is lenne, de az energiat eromuvekbol allitjak elo, ami kisebb mertekben de szennyezi a levegot. Atlagosan egy benzines auto karosanyagkibocsatasanak a 80 szazaleka egy elektromose.
2018. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Sok minden történhet még. Én hosszú távon az üzemanyagcellás megoldást sokkal reálisabbnak látom.


Ugyanúgy 0 károsanyag kibocsátás, és mellé még 5 perc alatt meg is lehet tankolni.

2018. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmi sem biztos, nagy jövőt nem josolok az el. autoknak mivel ha minden haznal allna egy es egyszerre az egesz utca elkezdene tölteni kicsit at kellene kalibralni a vezetekeket. Az allamnak nem lenne rajta annyi haszna mint pld az üzemanyagokon ugyh ezt csak ilyen atmeneti állapotnak tudom be. Megemelnenek a villanyszamlat. Az akksikat 5 ev utan cserelni kell ugy olvastam es annyi eldobott akksi meg több szemet, lenyegeben nem tudjak megoldani v. nem akarjak, hogy ne szennyezzenek az autok.
2018. ápr. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Még biztos hogy nem lesznek fölényben az elektromos autók néhány évtizedig. Annyi elektromos energiát nem vagyunk képesek előállítani. Ráadásul ha nem környezetkárosító folyamattal tesszük ezt, márpedig úgy van értelme az elektromos hajtásnak, akkor pláne nem tudjuk tartani a lépést az energia igénnyel. Az elektromos autó egyelőre nem más mint trend. A kormányok munkájáról meg ne is beszéljünk, így a választások után...
2018. ápr. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

még ötven évre való bőséges olajtartalék van a bolygó felszíne alatt..ráadásul a járművek(repülők, autók, motorok, hajók)fogyasztása egyre optimálisabb, tehát kevesebbet fogyaszt, mint évekkel ezelőtt.


a villanyé a jövő, ez egyértelmű, nem is lehet vita tárgya...csak...

...a bökkenő az akkumulátor méretében és tárolási képességében van..mert az elektromos autónak(nem hibrid) is kell világítania, télen fűtenie, nyáron hűtenie, és nem árt egyhuzamban akár négy-ötszáz kilométert megtenni...na ez még odébb van akár tíz évvel is.


pont olyan a szitu, mint a mobiltelefonoknál...nem tudják hűtenei a procit, és nem lehet növelni az akksi méretét, ezáltal a tartósságát egy töltéssel...


ha ezeket megoldják, akkor itt a Kánaán..

2018. ápr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
57%
Akárhogy is eröltetik mostansag ezt az elektromos autozast,mar most latszik hogy a dokog jelen formájában egy zsákutca!Ha valoban a villany kocsiké a jövő,biztosan nem ebben a formaban ahogy jelenleg ismerjük/gondoljuk/
2018. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. ápr. 25. 09:06
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ehhez nem fér kérdés. Máshogy nem lehet teljesíteni az egyre szigorodó kibocsátási normákat. A legvacakabb szénerőmű se szennyez úgy, mint egy belsőégésű motor, főleg, mivel a szénerőmű nem az orrod alá tolja a füstgázt, mint az előtted menő.


A legnagyobb baj a belsőégésű motorokkal nem is a széndioxid-kibocsátás, hanem a lég- és zajszennyezés, ami kimutatható, életévekben mérhető egészségkárosodást okoz, főleg a nagyvárosokban élőknek. Ezt eddig hallgatólagosan elfogadta mindenki, mert nem volt más megoldás. Most már van. Egyelőre nem kényelmes, nem olcsó, de az asztma meg a tüdőrák sem az.


Felelős döntéshozók nem kérdőjelezik meg, hogy a belsőégésű motoroknak menniük kell. Aztán hogy az alternatíva az akkus meghajtás vagy az üzemanyagcella, vagy lesz valami más, ami ezeket is felülmúlja használhatóság tekintetében, arról lehet beszélgetni.


Jelenleg az akkus meghajtás a leginkább elérhető, a többi a fasorban sincs hozzá képest. Ami meg ezeknek a tartósságát illeti, a Tesla tulajok 800e km-es akku-élettartamról beszélnek, ami nagyjából összevág azzal, amit a modern Li-ion cellákkal kapcsolatban tapasztaltam (az 1000 ciklusos szabály rég nem igaz). Utána sem döglik meg az akku, csak 80% alá csökken a kapacitása. Még mindig simán használható pl. hálózati energiatároláshoz, amire szükség van a megújuló energia térnyerése miatt.


Beszélnek nyersanyag-hiányról, pedig lítium van bőven, az egyéb szükséges fémek meg kiválthatók mással is. Az, hogy afrikai országokban gyerekek bányásszák a kadmiumot, nem kimondottan a villanyautók hibája, hanem a kapitalizmusé általában. A villanymotorokban használt ritkaföldfémek helyettesítésére is kifejlesztettek megoldást. Csak eddig nem volt szükséges. Úgyhogy én nem látom, hogy az elektromosautó-ipar bedőlne bármi miatt.

2018. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Amennyiben sikerül megoldani a technológia alapvető hiányosságait, igen. Mik is ezek? A hatótávolság, amit jelenleg csak az akkumulátorok számának növelésével lehet javítani. Ezzel nagy probléma a megnövekedett súly. A másik, a töltés. Már most is probléma, hogy nincs szabad töltő, a töltési idő miatt sokkal több töltő állomásra lenne szükség, mint benzinkút esetén.


Nem tudom, hogy miért nem tervezik őket cserélhető akkumulátorral. Beállnál a csereállomásra és csak kihúznák a régit, betolnák az újat.


Másik alternatíva lenne a hidrogén alapú áramfejlesztés, de ez a technológia is gyerekcipőben jár.


Abban biztos vagyok, hogy elektromos motorok lesznek a jövő erőforrásai, de ezek energiaellátása még bizonytalan.

2018. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Egyenlőre úgy látszik, hogy maradnak az elektromos autók. Eleinte nagyon szkeptikus voltam, de ahogy kezdenek terjedni az elektromos autók, és mikor ilyen modellek jönnek ki, mint a Tesla Model 3 (nagyszerű autó), van elektromos Golf, az Audi is nemsokára kihozza az elektromos autót... Nos ezek alapján egyre jobban el tudnék képzelni én is egy elektromos autót, sőt, a Model S kimondottan kívánatos számomra. Csak a hatótáv szab határt a rohamos elterjedésének, ahogy nagy tételben kijönnek az elektromos autó, biztos a gyorstöltők is rohamosan terjednének.
2018. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!