Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5-30 vagy 5-40 a sűrűbb olaj?

Platku kérdése:

5-30 vagy 5-40 a sűrűbb olaj?

Figyelt kérdés
A bmw-m fogyasztja az olajat, ezért gondoltam lecserélem sűrűbbre, mert olvastam hogy ez segíthet. Nem tudom, hogy melyik olaj a sűrűbb, jelenleg 5-30 van a motorban.
2018. ápr. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nézessed meg, hogy mért zabálja az olajat..
2018. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A sűrűségük közel ugyanannyi, a viszkozitásuk más. Az olajzabálást nem magasabb viszkozitású olajjal javítjuk, hanem szerelővel.

Eszi az 5W30-at, beleöntöd az 5W40-et jó eséllyel azt is fogja, akkor mi következik? 5W50 esetleg 10W60? Nem orvosolod a problémát akkor egy-két éven belül jöhet a Mol Botond :D


Szerintem nézesd meg szerelővel és orvosold a problémát, a taknyolást pedig kerüld el.

2018. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az autót szerelőhöz viszed átnézi és felújíttatod amit kell, csak ez segíthet. Vagy olajra fogod költeni a gatyádat is, a helyet, hogy egyszer szerelőhöz viszed, megcsináltatod, fizetsz és kész megszűnt az olaj fogyasztás, nem eszi többet.
2018. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen BMW? általában a szelepszár szimering szokott elfáradni bennük.
2018. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Típus tényleg kéne, hogy meg lehessen mondani, mi való bele. A BMW jóváhagyása a lényeg. Az 5W40 melegen nagyobb viszkozitású, tehát csökkenhet tőle az olajfogyasztásod, de nem biztos, hogy jó a motorodba.

Az sem mindegy, hogy mennyi fogy. Bizonyos fogyasztás normálisnak tekinthető, főleg a modernebb, kisebb viszkozitású olajokból.

2018. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk 5w30 max részecskeszűrős dízelbe megyen.
2018. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

bocs h csak most válaszolok

BMW 118i, 2005-ös. Németországban élek, ezért gondoltam olcsón orvosolni, aztán otthon megjavíttatom. Hívtam egy mestert, elmondtam, hogy akkor füstöl, amikor pl szemafórnál állok, és utána megindulok, akkor brutálisan füstöl, de lehet menetközben is, csak a tükörben lehet nem látom. Na, a mester azt mondta ez nem valószínű, hogy a szimering, hanem egyszerűen a motor megadta magát...szerinte ha a szemeringgel van a baj, akkor csak akkor füstölne amikor még hideg a motor, nálam pedig akkor is ha már bemelegedett a motor.

2018. ápr. 26. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szimeringnél akkor is füstöl ha meleg a motor - sőt akkor jobban.
2018. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!