Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerdán forgalmi vizsga,...

Szerdán forgalmi vizsga, félek picit, valami tanács?

Figyelt kérdés

Nagyon jól megy a vezetés, oktatóm is mondta, hogy ügyesen kezelem az autót, odafigyelek mindenre, egy két hibám mindig van, pl elfelejtek irányt jelezni, vagy holtteret nézni, parkolásnál többet hátranézni.

remélem az izgulás nem rontja el a vezetésemet, és elsőre átmegyek.

Parkolástól félek, az az egy ami picit nehézkesen megy, legfőképpen a párhuzamos. ha elrontom nagyon a parkolást az is bukás rögtön?



2018. ápr. 29. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Az említett 1-2 hiba pont elég a bukáshoz.

Én is a parkolástól féltem, de el sem jutottam odáig.

Elsőre ne számíts sok jóra.

2018. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon figyelj oda, mert ha egyszer is elfelejted az indexelést, akkor az bukás. Engem azért buktattak meg, mert párhuzamos parkolásnál túl sokszor korrigáltam.
2018. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az oktatóm végig azt mondogatta, hogy elég pocsék vagyok, fogalma sincs, hogy fogok én így vizsgázni. Én végig gyomorideggel mentem vezetni, a végén már mondtam az oktatónak, hogy ha ennyire pocsék vagyok, akkor minek írta ki a vizsga időpontot? Végül eljött a vizsganapja. Akkor úgy mentem oda, hogy voltaképpen annyira rossz, pocsék, béna vagyok, végül is teljesen mindegy hogy vezetek. Kifizettem, így legalább az 50 perces vizsgaidő alatt is vezetek, lehet utoljára. Ezért nem foglalkoztam, nem izgultam, mert úgy voltam vele, úgyis bukta lesz. Még borítékot sem húztam, mondtam a vizsgabiztosnak, hogy mondja merre menjek, és oda megyek. Az oktató mondta, hogy hova menjek, majd kértek egy y fordulást, egy orral befelé parkolást majd onnan kitolatást. Mivel dugó lett, így jó lassan tudtam haladni is. Amikor visszamentünk a központba a vizsgabiztos kezet fogott velem, és gratulált. Átmentem elsőre.

Jó tanács: Menj úgy vizsgázni, hogy az első úgy sem fog sikerülni, tuti bukás lesz. Így nem leszel ideges, feszült, hanem élvezni fogod a vezetést.

sok sikert.

2018. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem úgy kell felfogni, mintha ez lenne életed egyetlen lehetősége a vizsgára. Ellazulni sem kell, de úgy kell odamenni, hogy ha nem sikerül sem dől össze a világ, csak többe fog kerülni pénzügyileg.
2018. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem az a tapasztalatom, hogy teljes mértékben a vizsgabiztoson múlik a vizsgád sikeressége. Én elsőre megbuktam, pedig végig szépen vezettem, utolsó 5 percben vétettem egy kis hibát és meghúzott. Másodszorra már idegesebb voltam, sokat rontottam (parkolást teljesen elcsesztem), de a vb sokkal elnézőbb volt, nyugtatgatott, mosolygott és végül (8 hiba vonallal ugyan), de átengedett(pedig nem adtam borítékot).

Sok sikert!

2018. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én azt tapasztaltam, hogy a vizsgán tényleg nem kell idegeskedni, mert ebből baj lesz. Nem kell folyton arra gondolni, hogy sikerülni fog. És igen, lassan, nyugodtan kell vezetni. Én itthon el szoktam képzelni azt, hogy elindulok a vizsgaközpontból szép lassan, majd bekapcsolódom a forgalomba, de dugóra is számítok, mert azon a helyen tényleg nagy a forgalom, ami nem is baj, mert húzza az időt, plusz, könnyebb figyelni a gyalogosokat.
2018. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szurkolok neked a vizsgán. Higgadt legyél, bármilyen helyzetbe kerülsz. Az oktatóm jól magyarázta a dolgokat, de volt hogy nála is elszakadt a cérna, akkor is higgadt voltam.

Az első vizsgán azért buktam meg, mert az egyik kanyarnál elfelejtettem indexelni, ezért jogos volt a bukás. De az oktatóm is kapott egy kis fejmosást, mert amikor ki akartam kerülni a lakó-pihenő övezetben egy kupac sódert, akkor szóltam, hogy kikerülöm a sódert, index be, körültekintés, szépen kikerültem, ő meg belenyúlt a kormányba. A vb mondta neki, hogy látta, hogy szépen kerültem ki, ezért nem kellett volna belenyúlnia. Nekem is mondta, hogy ezt teljesen elnézi, nem írta a papírra. Végig szépen, nyugodtan vezettem, de hiba volt nem irányjelezni.

A második vizsgán sikerült átmennem. Akkor is jófej vb-t kaptam. Azt mondta, higgadt vagyok és ez a jó.

2018. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!