Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 PDTDI ENEOS olaj?

1.9 PDTDI ENEOS olaj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne. ENEOS olajat szeretnék az 1.9 PDTDI-s 96kw-os 131 lóerős passat b5-be tenni a lassan esedékes olajcserénél. 5W-40 ENEOS Premium Hyper-t pontosan.


Van róla véleményetek, hogy milyen olaj? PDTDI-ben használtatok már eneos olajat? Nem lesz baja tőle? Olajfogyaztással jár, ha a Castrol olajat (Most ezt használom) lecserélem az ENEOS-ra? (Nem fogyasztja az olajat (oké most lehet jönni azzal, hogy akkor ne cseréljek), de nagyon sok pozitívumot hallottam róla.


Véleményetek? Csere, vagy ne?



2018. máj. 2. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő bele. Nem okoz semmilyen problémát.
2018. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neves motorolaj, kárt nem fogsz neki ezzel okozni.
2018. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :)
2018. máj. 3. 09:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan a VW minősítése akkor jó. Nekem pd vackom is van abba 5w30 kell na az eneos azt nem tudja ezért mást használok.
2018. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Tudja az 5w30-at is, beszállító barátomtól kaptam egy ENEOS-os táblázatot.


Az 5W-30 ENEOS Premium Hyper-t PDTDI-ben is használhatod.

2018. máj. 3. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:
5w30 csak részecskeszűrős euro4-es pd be megyen csak.
2018. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hubabuba1 válasza:
Nekem nem vált be. Most Fuchs titan Gt1, xtl van, ez úgy néz ki hogy tökéletes. Csak ajánlani tudom.
2019. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Autoimmun ***** válasza:

Szia.

Légyszi, hanyagolj minden ojan olajat, aminek nincs VW 505.01 specifikációs minősítése, mert kizárólag az használható pdtdi motorhoz. A legszuperebb minőségi olajat is beleöntheted, de ha nem felel meg a pdtdi motor követelményeinek, akkor kb szétbarmolod a pd elemeket. A viszkozitás mellékes, 5w-30/5w-40, mindegy. A lényeg a fenti VW szám. Azt tudja a motorolaj és minden ok lesz. A Castrolt meg kerüld, sok a hamis pancsolt szutyok.

2020. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!