Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort hányas évjárattól...

Motort hányas évjárattól felfelé érdemes venni?

Figyelt kérdés

Nincs motorom, de majd egyszer szeretnék. Gyorsasági motorra gondoltam.

Hányas évjárattól érdemes motort venni? 2000-től felfelé?


2018. máj. 2. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Használt járműnél allapotot veszel nem évjáratot. Egy három hónapos motor is lehet teljesen lefingott állapotban és egy 1990-es is lehet makulátlan.
2018. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Évjárat nem annyira számít abban, amire te gondolsz. Más szűrőkben számít. Pl ABS-t akarsz-e, injektorosat akarsz, kipörgésgátlót akarsz-e, egyéb fancy elektronikát akarsz-e.


Állapot szempontjából nincs ilyen szabály. A 2005-ös motorom 24 ezer km-rel szarabb állapotban volt, mint a mostani '98-as Suzukim, amit én szedtem rendbe. Az évjárat csak nagyjábóli állapotra utal, nem ebből érdemes kiindulni. Én a legújabb motoromnál 2001-re tettem a szűrőt, és végül 2005-ös lett. Nem tudom még az állapotát, nem használgam annyit.

2018. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!