Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány szeretnék letenni és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem!? 19/f

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mint a címben olvasható jogosítványt szeretnék letenni, és pontosan arra lennék kiváncsi, hogy ki mennyi idő alatt tette le? Hogy működik ez az egész? Például a nyáron most elég sok időm lenne rá hallodtam olyat, hogy már valaki 2 hónap alatt letette valakinek meg 6 hónap volt stb... Heti hány órát vezettetek? Illetve hány órát lehet maximum igénybe venni mert azért azt sem ártana tudni, ha van ilyen limit :D. Személyes tapasztalatokat várnék illetve, hogy összesen mennyi lenne pénzileg.Régebben 30 óra vezetést kelett venni a kresz vizsga melett... Arra is kiváncsi lennék, hogy ez változott-e. Egy szóval: minden ami ehhez a témához kapcsolódik az érdekel, mert most nyáron biztos, hogy le fogom rakni amilyen gyorsan csak fel lehet pörgetni az eseményeket...


Köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 3. 04:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem változott az elmúlt 3-4 évben, úgyhogy nyugodtan visszakeresheted az 500 ezer hasonló kérdés valamelyikét.


Az hogy mennyi órád lehet egy héten, azt leginkább az oktatód idejétől függ.

De mivel minden 17-18 éves nyáron akarja megcsinálni, ezért nyáron még leterheltebbek az oktatók. Tehát kb. 0 az esélyed, hogy 2 hónap alatt végezz.

Olyan 3-4 hónap és 200 ezer huf a minimum, amivel számolhatsz.

2018. máj. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én november elején kezdtem a tanfolyamot, dec közepéig tartott. Jött a karácsony,szilveszter. Január 12.-én vizsgáztam 72 ponttal mentem át.

Február elején lett szabad hely az oktatómnál. 2 hét alatt letoltam 9 órát. aztán kórházba kerültem. 1 hónap kiesett a gyógyszerek miatt, meg a betegség miatt. Március közepétől április közepéig meglett a maradék 21 óra.

Júniusban van csak szabad vizsgaidőpont, addig minden tele van, tehát most megint megy az idő...

2018. máj. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
(vettem plusz órát, meg még veszek is, azért járok már 30.-nál, de egyébként a 29. vizsga előtt lesz közvetlen, a 30. a vizsga)
2018. máj. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kresz vizsgát szerintem juni végéig le tudod tenni.

Én egy hónapot vártam az oktatómra, mert lassan készült a karton.

2,5 hónapig vezettünk, általában heti kétszer...

Vizsgára 5 hetet kellett várnunk (oktatóm kért vizsgát március 12-én, és április 19-ére kaptunk)

November közepén kezdtem a kreszt.

18F

2018. máj. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én múlt nyáron kezdtem a kreszt, az tanfolyammal, vizsgával együtt egy hónap alatt megvolt. Utána pont úgy jött ki a lépés, hogy az oktatóm szabadságra ment, ott kimaradt majdnem 1,5hónap, utána pedig annyi ember volt hogy nem fértem bele tehát ottis várnom kellet egy hónapot kb. A vezetés 6hónapig tartott nálam, mert olyan sok tanítványa volt, hogy hetente max 1-2x tudtam menni. De nagyon jo volt az oktatóm, szerettem is, meg is lett elsőre a vizsgám úgyhogy megérte rá várnom. Amúgy én a 0ról kezdtem a vezetést és így mentem át 51órával elsőre. Kb az egész 210.000be került. De ez attól is függ, hogy melyik városba csinálod. 19/L
2018. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:
Én október-november környékén kezdtem, februárban kaptam kézhez a jogsit. Akkor még 30 kötelező óra volt, most 520km. Az autó kezelése nem jelentett gondot így csak a forgalmat kellett szokni. Vezettem egy órát rutinpályán majd mentünk a városba. Összesen 10 órát vezettem és minden vizsga megvolt. Ez volt 2009ben és kb 130e ft
2018. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyakorlati vizsgáról mindenki elég sokat írt ennek örülök. És most épp ezért az elméleti részéről szeretnék hallani, mivel mint tudjuk vezetni is csak az mehet aki letette a Kreszt előtte. Ki hány órán volt az elméletin? Mennyi a kötelező óraszám, hogy el mehessen az ember vizsgára stb...
2018. máj. 3. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly április végén kezdtem a KRESZ-t, a vezetést pedig olyan június vége, július eleje körül. November végén volt az első forgalmai vizsgám, azon megbuktam, majd január közepén a 2. azon már átmentem. Február 2.-án kaptam meg a jogsit. Azért tartott ilyen sokáig, mert csak hetente 1x-2x ért rá az oktató ráadásul nem is mindig 2 órát vezettem ahogy szokás hanem csak 1-et, annyira nem volt ideje.
2018. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29óra vezetés plusz 1 óra a vizsga , 580kmnek meg kell lennie azaz , ha nem fér bele az óra keretbe ez a km akkor plusz órákat kell venni .
2018. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb egy hónapig tartott a kresz része. Tanfolyamos voltam, az oktatóm tartotta az elméletet is. Talán 5vagy 6 órán voltam ott, de nagyon sok megmaradt az óráról. (Amúgy nálunk azt mondta az oktatóm hogy 1órán kötelező ott lenni, hogy vizsgára mehess, a többi ajánlott). Az elsőbbségadásos feladatokkal nemvolt semmi bajom, meg úgy mással se nagyon ami kell a vezetéshez az ott elsőre megragadt, egyedül az ilyen vackok hogy mennyivel lóghat túl a rakomány a kocsin, mikor kell jelezni a rakományt, mennyi lehet, meg a sebbeség pl hogy mennyivel mehet egy mg-i vontató, hólánccal, villamos stb. Ez a része kicsit tanulós,de nem volt vészes. Javaslom csinálj internetes teszteket ha ráérsz néha, sokat ér mert ha elrontod úgyis tanulsz. 19/L
2018. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!