Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy rakjam össze a fejembe,...

Hogy rakjam össze a fejembe, hogy merre van a jobbra, balra?

Figyelt kérdés
Azt tudom alapból, hogy melyik merre van, az indexnél folyton keverem :((

2018. máj. 3. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát de most akkor a pedálokat nem kevered össze? Oktató mit mond erre?

Nincs nagy nehézség benne: lefelé nyomva folyamatosan villog balra, hacsak pöccinted akkor kocsitól függően hármat vagy ötöt villan (komfort index), fölfelé nyomva folyamatosan villog jobbra, hacsak pöccinted akkor villan a komfort index ahogy írtam.

2018. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Megfogod a kormányt és közben a bal kezed egyik ujját az indexkapcsolóra rakod.


Ha balra forgatod a kormányt, akkor a bal kezed lefelé fog mozogni, tehát az ujjaddal bal oldalit kapcsolod be.


Ha jobbra forgatod a kormányt, akkor a bal kezed felfelé fog mozdulni, tehát az ujjad a jobb oldali indexet fogja bekapcsolni.


Ilyen egyszerű.

2018. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Elméletben nyilván ő is tudja, csak a gyakorlatban nem tudja alkalmazni. Inkább azt kérdezi hogy rögződjön be helyesen, nem azt hogy magyarázzátok el mi a bal és mi a jobb, okoskodók.
2018. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as :)

A pedálokat sosem keverem. Elméletben tényleg tudom melyik merre csak ha hirtelen kell indexelni, megijedtek :(

2018. máj. 3. 20:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Megijedek*
2018. máj. 3. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kormányzással kell összekötni. Ha a bal kezed lefelé mozdul, akkor az indexet is lefelé kapcsolod (balra), ha a bal kezed felfelé mozdul, akkor az indexet is felfelé kapcsolod (jobbra). Így logikus, nem véletlenül van így tervezve.
2018. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bal - Left


LE(ft) - Le, azaz lefele

2018. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem leragadtál a "melyik oldalt hogy hívják?" kérdésnél, pedig nem ez a lényeg. Ahogy már előttem is írták, amerre akarsz menni -értsd amerre a kormányt fogod fordítani- abba az irányba mozdítsd el az irányjelző kart. Szóval ha látod, hogy ott a következő utca ahová be akarsz fordulni, akkor előbb azt kis kart kell elmozdítani, aztán pedig a kormányt elfordítani arra amerre nézel.

Innen kezdve lényegtelen hogy jobb v. bal a neve.

2018. máj. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj. Ha mondja az oktató, hogy balra/jobbra és én nem látok ott semmit csak a másik oldalon, akkor össze zavarodok :(
2018. máj. 4. 13:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Èn is ìgy voltam vele amikor tanultam, ùgyhogy átèrzem, h problèmát tud jelenteni a megszokása. De ahogy a 8-as is ìrta azt kell gyakorolni. Èn szimulátoron, meg csak simán fejben is gyakoroltam. Kèpzelőerővel kocsikáztam ès ùgy. Hülyèn hangzik, de hatásos.
2018. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!