Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik benzinkút prémium...

Melyik benzinkút prémium benzinje a legjobb? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ara, és a mögötte lévő marketing
2018. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy hétköznapi auto számára semmi. rengeteg hosszbb sé rövidebb számu tezst van a neten a elgtöbb amit össe lehet hozni a könnyebb pénztárca.
2018. máj. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet megmondani, hogy melyik a legjobb, mert senkinek nincs otthon mérőpadja, laboratóriuma. Rengeteg különbség lehet, de mind maximálisan kielégíti az autód igényeit, sőt túl is szárnyalja. A legtöbb autóba a sima 95 is tökéletesen megfelel.
2018. máj. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
27%
Teljesen mindegy hol meg mit tankolsz kivéve ha valami szupersportautod van,de gondolom ez nem all fenn!
2018. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Prémium benzinnek (ugye a 100-as oktán) semmi értelme. Csak akkor tankolj ilyet, ha a kézikönyv megköveteli. Minden más esetben semmi előnye nincs az autó számára. Oktánszám nem a benzin "erejét" mutatja, hanem azt, hogy szikra nélkül mennyire nehezen robban be. A nagyon kihegyezett motoroknál számít, hogy ne robbanjon idő előtt. Az autók 99%-ban nem.


Ezt jól mutatja, hogy USA-ban pl. 85-ös benzint árulnak, a 90-es ott a prémium.


A jobb kérdés az lenne, hogy melyik kút 95-ös benzinébe rakják a legjobb adalékokat, de ezt itt senki nem tudja megmondani.

2018. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Szinte teljesen ugyan az a minőség, csak más a neve. Az ára pedig függ a forgalmazó nevétől, és a település ismertségétől, forgalmától.
2018. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

5: az USA-ban más oktán skálat használnak, ha jol emlékszem ott 87 ami nálunk 95.

én azt tapasztaltam, hogy a prémium benzintől simábban jár a motor, és jobb hangja van magas fordulaton is. annyival azért nem fogyaszt kevesebbet, mint amennyivel többe kerül :)

2018. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Én a MaxxMotion95-re teszem a voksom.

Az ok:

A kocsi 19 hónap mozdulatlan állás után gond nélkül, azonnal beindult!

Mindig ezt tankoltam, nem tudom, hogy más benzin is így viselkedett volna vagy sem, de ez nekem meggyőző érv volt és lesz továbbra is.

(20 éves német kocsi)

2018. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Az OMV a legjobb, az alapbenzinje is, és a prémium benzinje is (ugye nekik van 95-ös Premium is.)
2018. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Semmi értelme alap esetben. Motorba téli lerakás előtt érdemes 100-ast rakni mert az nem fog tönkremenni az állás során.
2018. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!