Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jónak mondható vagyok...

Ha jónak mondható vagyok gokartba akkor normális autóval sem leszek béna?

Figyelt kérdés

Elég jól mentem eddig minden gokartversenyen (bérgokart) és néhány kupám is van. Nem tanított soha senki, magamtól jöttem rá, és mikor először gokartoztam néhány ismerőssel, akik szintén akkor mentek először megvertem mindegyiket. Vagyis szerintem kis alap érzékem van hozzá.

Na már most ezek tükrében gondolhatom azt, hogy közúton sem leszek egy béna sofőr?

Vezettem már autót, de az, hogy ki nevezhető jó sofőrnek nyilván összetettebb kicsit...



2018. máj. 13. 14:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, hogy összetettebb. A gép kezelése alap. Régen rossz, ha az sem megy. A velünk megosztott tapasztalatod alapján csak annyit lehet valószínűsíteni, hogy neked ezzel nem lesz gondod. Semmi más.
2018. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem hasonlítanám össze a kettőt. Ez olyan, mintha lemázolod a kertkaput vagy megfested az Utolsó vacsorát. Tulajdonképpen mindkettő csak a festék szétkenése. ;)

Mégis, valami kis különbség van a kettő között.

2018. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát, akinek jogosítványa van ott szerintem a gép kezelésével sincs baj. Nyilván ilyen sarok-lábujj visszaváltásról nem beszélek egy átlag sofőr esetében.

Azért #2 van egy kis túlzás is abban, amit írtál. :D Úgy helytálló lenne ha egy szigorúan Michael Schumachert(!!!) hasonlítanál egy totál kezdőhöz, aki az autós iskolában ül először valaminek a volánja mögé.

2018. máj. 13. 14:31
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Már ne haragudj, de butaságokat beszélsz. A közutakon való közlekedésnek semmi köze a versenyzéshez. Autót vezetni minden hülye tud, nem kell hozzá nagy tehetség. A rossz sofőr nem azért rossz, mert szar a vezetéstechnikája, hanem mert nem ismeri a KRESZ-t és szabálytalankodik, tököl, vagy mert simán csak bunkó paraszt az úton.
2018. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az autóvezetés sokkal összetettebb.

Annyi biztos, hogy a kanyarodással nem lesz problémád, pedig ez sok kezdőnek gondot okoz.

De pl. a parkoláshoz vagy forgalmi helyzetek felismeréséhez, lereagálásához egész más készségek szükségesek, amit a gokartozásból valószínűleg nem fogsz megtanulni.

2018. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A közlekedés sokkal összetetebb. Nem egy zárt pálya, nem egyirányú a forgalom. A közlekedésben figyelni kell a kerékpárosokra, gyalogosokra, lámpákra, táblákra, parkoló autókra, szabálytalankodókra az idiótákra főleg. Az, hogy a gokart jól megy, annyit jelent, hogy a járműkezelés alapjai mennek, de az, hogy mennyire tudsz majd odafigyelni és együtt mozogni a többiekkel a közúton, az majd csak akkor derül ki ha elkezded a tanfolyamot.
2018. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy a gokartos tapasztalat megkönnyíti a tanulást, a jármükezelésben meglévő gyakorlatod előny lesz a kezdéskor, ha bem kell külön koncentrálni az autó kezelésére, több figyelmet tudsz fordítani a kinti dolgokra.

A tanulók többségénél igen sok időt energiát emészt fel a három pedál és a kormány kezelésének megtanulása.

A közlekedés lényege azonban az, hogy a kintről összegyűjtött információkra hogyan reagál az autó vezetője, képes-e biztonságosan, a szabályokat betartva közlekedni - ezt kell megtanulni annak is, aki zárt pályán már jól vezet, a forgalmi vizsgán nem az idővel kell versenyezni, ott a KRESZ tudás és a jármű kezelés a lecke.

2018. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor annyi hasznom legalább már van belőle. :)

Más esetleg a kanyarvételeken?

Reflexek, koncentráció, fékezés?

2018. máj. 13. 17:07
 9/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokkal összetettebb, de azért profi szinten, aki autóversenyző az már akkor is jobb sofőr mint egy átlag, hiába a zárt pálya és az idővel, egymással való versengés, ugye?
2018. máj. 13. 17:09
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Azt próbáltam érzékeltetni, hogy óriási, a különbség.

Jah, és nem a versenysportról írtam, az a következő -szintén összehasonlíthatatlan -lépcsőfok.

2018. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!