Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorosokra nem vonatkozik...

A motorosokra nem vonatkozik a maximális megengedett sebesség? Nem tartanak a traffipax-tól? Ha eltekintünk attól, hogy hülyén nézne ki, miért nem kötelező számukra is az első rendszám?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

"A motorosokra nem vonatkozik a maximális megengedett sebesség?"


Hogyne vonatkozna. Sőt a fizikai törvényei is vonatkoznak ránk.


"Nem tartanak a traffipax-tól?"


Már hogy a pékbe ne "félnénk" tőle? Főleg van egy motoros elfogó egység is a traffipaxon túl. Inkább benyára költöm a pénzt, mint büntetésre :)


"Ha eltekintünk attól, hogy hülyén nézne ki, miért nem kötelező számukra is az első rendszám?"


Így alakult. Ez van. Cserébe el tudsz ázni motoron és fel tudsz borulni, mint a büdösbogár :)

2018. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Van hátul rendszám, csak van hogy felhajtja néha a szél sajnos :/
2018. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk én a felhajtott rendszámos idiótákat egyszerűen örökre eltiltanám a kétkerekűektől.


Az én fogalmam szerint ( és szerintem a törvény szerint is ) az hatósági jelzés meghamisítása. Egy tökös motoros vállalja fel tettei következményeit.

2018. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10-ből 9 nagyobb motorral közlekedőnek " felhajtja " amúgy meg ez olyan dolog, hogy azért egy nagyobb motor nem úgy gyorsul mint egy autó, most ha itt-ott megkergeti, ki a bánat bizonyitja be? Arról nem beszélve, hogy oké lekapja a trafi, nem latszika rendszam, mégis mit küldenek utana, hogy megfogja? És ha utol is éri valahogy miként állítja meg?
2018. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Hacsak nem üres autópályán, a rendőr motorjához képest dupla lóval megy az illető, akkor egy tapasztalt hatósági személy - amennyiben motorjának műszaki állapota is megfelelő - könnyedén követheti a gyorshajtó motorkerékpárost. Tapasztalat és stressz híján az utóbbi nagy valószínűséggel hibázni fog vagy egyszerűen belefut egy szervezett útzárba.

Nyugdíjas elkapó motoros rendőr mondta.

2018. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hmm, belefut, és mi garantalja hogy biztonságosan megáll? Épp ez a lényeg, hogy nem az van mint autónál, hogy legrosszabb esetben elszorítják stb, aztán a karosszéria ott van.
2018. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondd már meg, hány ilyen motoros üldözésről hallottál/láttál valamit az elmúlt években? :)
2018. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont ezt kérdeztem én is a nyugalmazott illetőtől.

Nem üldözik, nem szorítják le, csak látótávolságig követik az ilyen illetőket.

Az üldözés/leszorítás veszélyeztetné az egyébként szabályosan közlekedőket.

2018. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok ember életét kockáztatják, ha egy motorost akarnak elkapni. Legjobb esetben is a motoros életét.
2018. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!