Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyire árt a kocsinak ha...

Menyire árt a kocsinak ha egyszer 14 000 km után lesz le cserélve az olaj?

Figyelt kérdés

Üdv !


Édesapám kocsijában elment a vezérlés és most az én kocsimmal kell járnia . most szerdára lett volna időpontom olajcserére mert már 12000-nél járok az olajcserénél de neki most kell a kocsi és kb egy 2000 km-t fog vele menni mielött kész a sajátja . Menyire árt ez az autónak egyszer ki fogja bírni ? Castrol magnatec 10 W 40 olaj van benne nekem az vált be és azért ez nem egy rossz minőségű olaj . Az autó egy Opel astra F x14NZ motorkóddal . (fogalmam sincs hogy kell otthon olajat cserélni és nem is tudnám hova kell tenni a használt olajat én csak megyek hülye vagyok hozzá azért vinném szervizbe )


Köszönöm a helpet !



2018. máj. 21. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy elég jó minőségű olaj, semmi baja nem lesz.
2018. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz az autónak. Azért nem a dupláját fog vele menni. Mellesleg le merem fogadni, hogy annak is megy és működik az autója, aki nem tartja be az ajánlott kilométerenkénti olajcserét és nem 2000 km-rel haladja túl.
2018. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi ok az aggodalomra.
2018. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
en 20ezrenkent dobom be a szervizbe, evente egyszer, minden marciusban. semmi baja az autonak.
2018. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olajat az autó használat alapján kell cserélni, nem km óra állás szerint. Ha városban használod sűrűbben ha pályán ritkábban. Hidegen mennyire mész vele, stb.

Ez olyan, mint a gyertya, ha túlmész vele, 1-2x csak később lesznek gondok, ha ezt folyamatosan csinálod, trafó csere, vagy rosszabb esetben átégeti a hengert. Tavaly láttam ilyet, 30 ezer kmrel túltólta a gyertya élettartamán. Átégette a hengert. Persze ment a sírás-rívás, hogy neki senki nem mondta.


De egyszerű a képlet, nívó pálca ki, nézd meg mennyi olaj van benne, és szagold meg. Ha nincs égett szaga, nincs rajta olajsár, akkor nem lesz gond. Persze ezt már felmelegített motor leálítása után tedd meg.


Esetleg 1 liter vegyél az olajból, és 1000 km után tölts rá.

Én 10 ezerre lövöm be az olajcserét, ha gond van 1-2 ezer km tovább tudom tolni.

Nissan GT-R-nél 5-6 ezrenként ajánlott az olajcsere, a BMW M6-nál meg havonta, mert rossz helyre rakták a turbót, és megégeti az olajat.

2018. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha eszi az olajat nemgond :D Mindig frisset töltesz utána, annyira csepegett nekem... Tudom, nem megoldás, de az új TSI motorokat nézve 1000km-re fél liter olajat megeszik új motor, hát még szép hogy ott csak 30000-ként kell cserélni a filter miatt mert mindig friss az olaj :D
2018. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismi csajnak tönkrement a motor. Sajna csak 89000km a kocsin de SOSEM! volt cserélve az olaj. Az olaj már "zselé" volt és forrasztó pisztollyal kellett melegíteni az olajteknőt hogy kitudják húzni a szervizben az olajat. (Talán a teknőt is le kellett venni hogy kitudják szedni)


A csajnak fogalma sem volt hogy olajat is szokás cserélni a kocsikban... :D Ha nem vagy ilyen akkor nyert ügyed van...

2018. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!