Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan kérdesem lenne . Vasárol...

Olyan kérdesem lenne . Vasároltam egy autót egy olyan személytől aki nem íratta át az autót hanem eladta . Innentől nekem 15 napom van átíratni az autót?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy az illető aki vette nem íratta át hanem nekem eladta rendes adásvételi szerződéssel ! Ilyenkor nekem 15 napom van ?
2018. máj. 21. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor neked szívás van.

Az okmányirodából el fognak küldeni, nem egyeznek az adatok, a bejegyzett tulajdonos nem azonos az eladóval, nem írják át az autót, lehet kínlódni, ügyeskedni, rosszabb esetben rendőrségre menni.

15 nap az átíratás határideje, de ha nem a tulajdonos az eladó, nincs mit átíratni.

2018. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az adásvételi szerződésen szereplő dátum a lényeg. Ha nem volt az eladó nevén, feltételezem, hogy csak az autó és a régi tulaj adatai vannak a szerződésen, és vevő adatai és a vétel napja utólag lett beírva.
2018. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy teljesen uj adasvetelit irtunk . Az uj tulajjal aki nem iratta át ! De adták a régi tulaj adásvételiét is . + törzskonyv ! Elvileg azt olvastam mukodni fog . Őket büntetik meg hogy nem íratták át az autót
2018. máj. 21. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hátha...

Én azért így nem vennék autót.

2018. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy működhet, ha megvan minden dokumentáció, szabályosan kitöltve.

Eredetiség vizsga igazolás is megvan?

Azt is be kell mutatni az okmányirodában.

2018. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden irat megvan ÉS folytonos a tulajdonosi lánc akkor át fogják írni.
2018. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen úgy van ! Minden láncolat megvan !! Koszonom szepen a hozzaerto korrekt valaszokat ! Legyen szep napotok !
2018. máj. 21. 19:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelentem az autót sikerült minden gond nélkül átíratni !!!!! Ha a lánc folyamatos gond nélkül átírják !
2018. máj. 31. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!