Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 16n3 karburátor!?

Simson s51 16n3 karburátor!?

Figyelt kérdés
Simson s51-es 60-as hengerrel épített kipufogóval nem kevés a 16n3-as karburátor? Mert most állítva lett alapjárat és üresben fel pörög de sebességbe nem indul meg. Mi lehet a baj?

2018. máj. 22. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Alacsony benzinszint, vagy/és kicsik a fúvókák.
2018. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy bírom ezeket a kendácsolt kipufogókat...teljesen lerontja a gyári teljesítményt de el fog telni jó pár év mire magadtól rájössz
2018. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miert rontanale a teljesitmenyt egy hengerhez épitett kipufogo? A 2utem motor leleke a kipifogo,(meg meg nagyon sok aprosag) igazabol a levegoszuro haztol a kipufogo dob vegeig hamgolva van a 2utemu motor, es elegge bonyolult szamitasokkal lehet kiszamitani mi az optimális neki. De mivel nem egy közlegedésgépészeti egyetemen ülünk eppen, en ismetelten csak annyit mondanek hogy benzinszint es nagyobb fuvoka.
2018. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát jah. KB semmit nem ér az "épített" kipufogó, ha a karbi meg gyári. De akkor meg a hengert is "reszelni" kell. Szóval nem egyszerű dolog ez.

Na de válaszolva a kérdésre(?): Valószínűleg túl kevés benzint kap. Ez független a kipufogótól. Hogy mi az oka, hát passz. Alacsony benzinszint, fals levegő, fene tudja...

2018. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van gyári kipufogóm is de evvel jobban tetszik nekem a masina! :)
2018. máj. 22. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Az oké hogy jobban tetszik, de a kipufogó nem optikai kiegészítő, hanem a látszólagosnál sokkal nagyobb kihatása van a motor üzemére. Lehet hogy jó az a kipufogó, de ha nincs hozzá illesztve a RENDSZER többi eleme akkor a gyári is sokkal jobb tud lenni.
2018. máj. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha le cserélem egy gyárira akkor meg a henger nem gyári és eddig is működött evvel a karburatorral és hengerszettel. Sok értelmét nem látom ki cserélni a karbit egy "Tuning" karbira. Legalábbis nekem ez a véleményemet de ha rosszul gondolom javítsatok ki nyugodtan illetve érdekel a ti véleményetek is róla.
2018. máj. 23. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:

A tuning -simsonnál-a 70-es,4 felömlős hengernél kezdődik.

Minden más csak bohóckodás,cicoma,amellyel szerencsés esetben nem rontasz sokat a gyári teljesítményen.

Egy széria simsonra feltákolt rezó azonkívül hogy böszme zajos,jelentősen levesz a dinamikából,hisz a kisebb fojtást semmi sem indokolja még.

Lásd:ha leszakad a kipufogó,kettőt nem fog menni a motor,csak Te mész másnap a fülészetre.

"Tuning"karbi,fúvóka szintén emeletes ökörség,még 70-es hengerhez sem kell átfúvókázni,vígan ellátja a rendszert a kellő mennyiségű naftával.

Tudom miről beszélek,2003 óta simsonozok,jómagam is túlvagyok az ilyen és ehhez hasonló marhaságokon...

2018. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanám igazából zajosnak és van benne igazság hogy nem felesleges a folytás a teljesítményével eléggé meg vagyok elégedve szélén gyorsul szépen jár az alapjáratot is sikerült elég jól be lőni hozzá viszont nekem legalábbis lehet oltári nagy hülyeség és nem a pénzt sajnálom rá mert ki zárt dolog nálam de előnyös lenne el érnie azt számomra hogy minél kevesebbet fogyasszon mert szeretnék vele nagyobb távokra is el járni nem csak 5-5km oda vissza a másik része pedig a stabilitásban rejlik számomra mert szeretnék vele az korához képest picikét terepezni is.
2018. máj. 24. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!