Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50n-re lehet felszerel...

Simson s50n-re lehet felszerelni indexekkel? Ha igen mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 22:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a mondat alkotási hibáért! :'D
2018. máj. 23. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:

értem amit kérdeztél. Már eladtam a szimómat, de ha most tennék indexet, akkor biztosan LED villogna. Én azt tenném, hogy beballagnék az Andor úti Homasitába, és megkérdezném, mi az ajánlatuk. Ha nincs, akkor elmennék az ALLEE mellett található elektronikai cuccokat áruló boltba, ahol tuti, hogy segítenek, és van is minden a szereléshez.

De előtte szétnéznék az ócskapiacon, ahol az index vázát lehetne beszerezni, és ebbe applikálni a LED-et..


először nézd meg, hány jelzőfény kellene egy oldalon, és hol? aztán tovább...


namost ettől nem lettél okosabb, de regisztrálj az index simson fórumára, és ott a profik segítenek.

2018. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez sem árt, ha megvan:


[link]


és fontos, hogy stabil feszültségű tápod legyen, tehát egy akksi mindenképpen.

2018. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet, csak gyakorlatilag az egész elektronikát újra kell gondolni.
2018. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Fel lehet, csak gyakorlatilag az egész elektronikát újra kell gondolni."


Elektronikát? Az nem sok van az S50N-ben:

[link]



Egyébként, ha gyári rendszert akarsz, akkor elég sokminden kellhet hozzá: akku, biztosítéktartó, akku töltő és index relé vagy kombinált töltő-indexelő (ELBA), gyujtáskapcsoló, inedxkapcsoló, szinte teljes vezetékezés csere.


Én is gondolok rá pár évente, hogy megcsinálom, majd mindig rájövök, hogy a jobb és bal kezem nem az irányjelzésben fog elkopni, így elvetem a témát. Még a LED-eset is, pedig az adott esetben egyszerűbb lehet, mint a gyári.

2018. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom a kapcsolási rajzokon, hogy 6v feszültséget képes a motor fejleszteni. Megoldható lenne-e az,hogy 12v os izzókat használjak? Ha egy 12v os akksit teszek bele az mivel jár egy 6v-os rendszerben?
2018. máj. 24. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ledes megoldásban nem vagyok biztos hogy működik, hiszen a hagyományos index reléket ez izzók ellenállása működteti!
2018. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 6V-os az izzód és 12-eset akarsz, akkor a megfelelő világítástekercset kell 12V-osra cserélni.

Ha az akkut is 12V-osra akarod, akkor a töltőtekercset is 12V-osra kell cserélni.

2018. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!