Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW benzin vagy dízel?

BMW benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy E46-osom van, nemsokára váltanék, E90/92 vagy E60-ra. Melyiket ajánljátok inkább, a benzinest, vagy a dízelt? Megbízhatóság szempontjából kérdezem elsődlegesen. Azt már hallottam, hogy az 530i eléggé jó motor, de azért nem feltétlenül csak ezt keresem. Melyik motort ajánljátok leginkább? Eléggé tapasztalatlan vagyok dízel kapcsán, kicsit attól is tartok, hogy ha kitiltják őket a nagyvárosokból, akkor mi lesz. Ezért inkább a benzines felé hajlok, havi 1000-1500 km-t mennék vele. Mindegyikből 2006 utánit néznék mindenféleképpen. Van tippetek esetleg?

2018. máj. 24. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Benzin sokkal de sokkal megbízhatóbb "új" autóknál....

ha 30 éves autókról lenne szó akkor azt mondanám, hogy dízel de a modern autók közül tuti nem kéne dízel!


pedig én dízel párti vagyok, öreg mercim van, 1 millió km felett, bontatlan motorral..

(bár már nem sokáig mert ki kell cserélni a hengerfejtömítést... szutyok gyári 2 millió km-ert se bír ki) :D

2018. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
az szép....ezeket a BMW-kez amit venni akarok 500-600 ezerre tervezték gyárilag.
2018. máj. 24. 21:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem a hengerfejtömítés a legnagyobb probléma egy mai dízelnél...


hanem kettőstömegű, turbó, egr szelep, részecskeszűrő...

mind-mind egy vagyon.

persze ha az embernek van pénze rá akkor vegyen dízelt, vagy ha az összeget amit tankoláson spórolt félreteszi, de ennyi erővel meg inkább benzines és ugyan ott van az ember!


azt meg nekem senki ne mondja, hogy egy 6 hengeres benzines "nem megy olyan jól mint egy turbódízel"

2018. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
akkor nyugodtan számolhatok így? Azzal nem kell akkor, mint egyszer olvastam egy pár éves(!!) F11-es esetében, hogy dízelnél a turbó hibája miatt kiég a kocsi?
2018. máj. 24. 21:41
 5/15 anonim ***** válasza:

#3 Ha azt nézzük egy modern benzinesnél se olcsó a befecskendező rendszer, a magasnyomású pumpa, az egr, a kettőstömegű, a turbó (tudom az e90-en nincs), a kokszosodás, a lánccsere.

Szvsz m1 hogy dízel vagy benzin, az előélet és a szervizelés számít a legtöbbet. Viszont csak 6hengeres motort érdemes venni, a 4hengeresekkel csak a baj van.

2018. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
értem, köszi. akkor csak 6 hengerest nézek.
2018. máj. 24. 22:26
 7/15 anonim ***** válasza:
#3 ezek egy benzinesben is benne vannak...
2018. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az 530i-ben is benne vannak már?


nem nagyon ismerem a mai autókat, a szememben nem is autók ezek már hanem túltervezett túlcsicsázott vackok :D

előbb megnézek az utcán egy szép állapotú ladát mint egy új mercit.

2018. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 crudy ***** válasza:

igen, e60 530i-ben is ban kettőstömegű, de pdf nincsen. Viszont egy dízel kettőstömegűt cserélni kell valamikor, a benzinesben nem biztos. Igaz, hogy drága mulatság a mai dízel, a benzin is. A régi dízelek jók voltak csak h az régen volt és ma már szervízelni kell őket. Jó, w124 200d a pokolban is merci marad de amik még mennek, már a rozsda falja.


Inkább benzinest vegyél, olcsóbbak, igénytelenebbek mint a dízelek és szerintem is hathengert.

2018. máj. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
azért örökké nem lesz hibátlan egy sem. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy melyik motorral merjem bevállalni.
2018. máj. 25. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!