Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 óra ingyen parkolás, és nem...

1 óra ingyen parkolás, és nem parkolhatunk ott egész nap?

Figyelt kérdés

Vannak helyek ahol kijelölik hogy maximum csak 1 órát parkolhatunk, egész nap ingyenes amúgy, de ha te odamész és leparkolsz akkor egy óra múlva neked el kell onnan járnod.

Én azt nem értem, hogy ilyenkor a parkolóőr vagy bárki honnan tudja hogy nem-e több mint 1 órája állnak ott az autók?

Odamennek pl. 55 kor és vár a tulajdonosra egészig, és ha nem ér oda akkor büntetnek vagy hogy működik ez?



2018. máj. 30. 15:17
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem csak egészkor szabad odaállni. Mi van, ha valaki 45kor parkolt le?

Többször nézik egy nap és látják ha valaki túl régóta van ott

2018. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ezeket a parkolóhelyeket szolgáltatók, áruházak, klf boltok bérlik, ezér joguk van ehhez az egy óra ingyenességhez, azon felül tipli.


persze van kivétel, ha bemutatsz néhány bolti számlát(mint én tettem, akkor nem volt gond a három óra sem.)


fogyasztói kapitalizmus(sic) van..abban pedig csak a profit számít.

2018. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom furcsán hangzhat, de azt hiszem a parkolás megkezdèsènek idejèt valamivel muatni kell. Pl egy kitett cetlivel, vagy vmi hasonló módon. Règen a kocsikban voltak is ilyen eszközök mint egy óra számlap amin állítani lehetett a mutatót, arra az időre, amikor megkezdtem a parkolást. Más kèrdès h használja e vki így.
2018. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
KRESZ órán megtanították, hogyan kell jelezni
2018. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

Az utolsónak: Na mesélj akkor, mond el nekünk.

2018. máj. 30. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt egy példa:

www.halasihir.hu/kozeleti/igy-nez-ki-a-halasi-parkolotarcsa---keppel

2018. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen időkorlátos parkolás, tárcsával kell jelezni a parkolás kezdetét, de itt nem gyártottak rá ilyen szép külön tárcsákat, hanem a papírboltban kapható óratárcsát kell használni (amin a gyerekek az iskolában az órát tanulják).
2018. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!