Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes elkezdenem a motorozás...

Érdemes elkezdenem a motorozást, vagy marad a bkv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Talán butus kérdés, sőt, biztos is, de..

Szóval, a lényeg, hogy meguntam a tömegközlekedést, és a kiszolgáltatottságot, hogy valami miatt akár kétszer annyi is lehet az utazási időm. A munkába, iskolába járás így is egy és másfél óra között ugrál, és ezt napjában kétszer megjárni kellemetlen. Reggel járok, ilyenkor ki vagyok téve a dugonak (nem mindenhol van buszsáv, én meg a belvároson át megyek), visszafele meg este, ilyenkor a ritka járatoknak vagyok kitéve (éjszakaik).

Na ennyit a körítésről.

Sokat gondolkodtam az auton, ám az a helyzet, hogy a reggeli dugoban n lennék előrébb. Nem utolsó sorban pedig, drága a jogosítvány, drága az autó, drága a fenntartás. (nálam ez elég sarkalatos kérdés, a munka+tanulás+önfenntartás behatárolja a pénztárcám). Nem utolsó sorban, valamiért félek az autóktól, azok vezetésétől, legfőképp attól, hogy ha valamit elrontok, azt nagyobb eséllyel szívja meg más, mint én.

Nem rég jött az ötlet, hogy motor. Olcsóbb jogsi, olcsóbb használt jármű, olcsóbb fenntartás, és még minőségi felszerelésekkel is olcsóbban állok meg, mintha autós bizniszbe kezdenék.

Viszont veszélyesebb ugye,de itt magamra vagyok inkább veszélyes, mint másokra. Mindenképp óvatosan vezetnék, az autóktól való félelem nyilván itt is közre játszana (bár pl gyalogosként nem félek a kocsiktol), és CSAK városban használnám, hogy eljussak A-bol B-be. Félnék ezzel autópályán vagy gyorsforgalmin közlekedni, de azért így is megvan a baleset veszélye, és hónapokig kórházba feküdni vagy temetőbe repülni nem, szeretnék.

Aztán persze ott van a BKV mellyel eddig éltem, de szeretnék kicsit kényelmesebben élni már.

Nem is tudom, tanácsért, vagy megnyugvástért fordulok hozzátok, de néhány ésszerű választ szívesen fogadnék. Húsz éves leány vagyok, ha ez számíthat bármennyire. Köszönöm!



2018. máj. 30. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

szia.


egy jobb villany masinát javasolnék. az igaz, hogy háromszáznál kezdődik a jobb, de azzal már bátran lehet tervezni.

Használtban létezik olcsóbb is, ami még évekig aksicsere nélkül is kiváló.


A félelmeid, a bölcs előrelátásod alapján csakis ez a megoldás.


A jogsi, a moped-robogó-motor elég babrás, büdös, zajos..

egy húsz éves lányhoz a villany illik...az a jövő...és te már a jövő embere vagy..


ugye?


naugye.

2018. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, ha pöfög, mert max később cserélek jobbra, és ha az én bénaságomból töröm össze, kevésbé sajnálom. Elvégre, legtöbbször első kocsinak se drágát vesznek.


Egyébként tudnál írni néhány modellt esetleg?

2018. máj. 30. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben letenném a jogsit, mert később úgyis szükséged lesz rá (család, gyerek, költözés stb.), legalább megvan és már nem kell vele bajlódni, nem is kell saját, ha szükséged van rá mondjuk kétszer egy évben, akkor bérelni is tudsz vagy kölcsön kérni rokontól, ismerőstől. Szóval a problémádra én vennék valami megbízható négyütemű robogót, mondjuk egy injektoros Yamaha Vino-t vagy ilyesmi. Az halk, nem büdös, olcsó, keveset fogyaszt és kicsi, könnyű, stílusos. Emellett még mindig dönthetsz úgy, hogy valami elektromos járművel közlekedsz, de az én megítélésem az, hogy ezeknek még nagyon tisztázatlanok a közlekedés- és felhasználásbeli szabályozásuk. Pl. pont ma olvastam egy cikket(index, hírtv), hogy az elektromos rollerek ki lesznek tiltva a belváros bizonyos részeiből, sőt bizonyos elektromos rollerek meg már segédmotornak számítanak, arra megint jogsi kell, szóval kicsit kacifántos. Egy jó elektromos bicikli, ami bírja a hatótávot egyrészt drága, másrészt nem szívesen kötném ki sehova Budapesten, én még az akksit sem hagynám benne, tehát cipelhetem, és nem igazán tudok bele pakolni, tehát minden cuccot mindig magammal kell vinnem, akárhányszor megállok. Robogókkal ilyen gond azért nincs, és azt is bárhol leparkolhatod, csak okosan kell kikötni. Nekem ez a személyes véleményem, remélem segítettem. Én 9éve motorozom, voltak robogóim is, és nagyon szeretnék elektromossal közlekedni, de az én igényeim alapján még nincs itt az ideje.
2018. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt csak az a baj, hogy nem mindegy, hogy 200bol leteszek egy jogosítványt, vagy leteszem a motoros jogosítványt és még felszerelést is veszek belőle.

Persze ez is egy opció, csak nem biztos, hogy a legjobb, ezért várok minél több véleményt.

2018. máj. 30. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem, de azt gondolom, hogy ez nem akkora különbség, nem kell mindent azonnal, be lehet osztani. Ugyanakkor hosszútávon szerintem így lenne leghasznosabb, mivel autós jogsival vezethetsz 50ccm robogót, és neked nincs szükséged igazából nagyobbra, autóra viszont szinte biztos, hogy lesz. Egy jogsi árát meg is spóroltad, ráadásul így sokkal több lehetőség közül válogathatsz.
2018. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mivel félsz a forgalomba ezért inkább ne vezess! de komolyan mondom nagyon baleset veszélyes főleg pesten, én nem félek forgalomba max akkor szarok amíg egy kamion holterébe vagyok, de ezt igyekszem elkerülni hogy ott legyek, nem félek a motorozástól sem de pesten biztos nem motoroznék a sok hülye miatt
2018. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Budapesten iszonyat veszélyes a motorozás nem csak a nagy forgalom, hanem az út botrányos állapota miatt is. Nem véletlen, hogy annyira kevés motorost látni az utakon fővárosban. Én többszörösen is meggondolnám ezt!
2018. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elektromos roller plusz BKV-val nyomnám. Ha gáz van a közlekedéssel leszállsz és mész rollerrel. Iszonyat gyors! Nem egy böszme elektromos rollerre gondoltam, hanem összehajthatósra. Pl. egy Inmotion L8F. Én így nyomom, csak nem elektromos rollerrel, és nagyon gyors így is. Próbáltam elektromossal is egy napot, nagyon jó! Gondold meg.
2018. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!