Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jön csattogó hang a...

Miért jön csattogó hang a motortér felől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettem egy mercedes benz w210 e240 1999-es évjáratú autót (ez még nem faceliftes) és az lenne a problémám, hogy csattogó hang jön a motortér felől. Ezt nem mindig csinálja van, hogy melegen van, hogy hidegen, de mindig változó. Az autó teljesítménye nem változott ugyan úgy erősen húz és ha kell megindul, de nagyon bosszant, hogy mi lehet a probléma. 1233 km-rel ezelött volt kötelező szervízen. Sokan mondták és utána is jártam, hogy esetleg a hidrotőkék cserések, de ma akihez vittem a kocsit ő azt mondta nekem, hogy jobb lenne ha egy teljes motor cserét ejtenénk. Valami ötlet esetleg, hogy a motor cserét elkerüljem? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 30. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Megvételnél nem volt ilyen hangja?

Olajcsere után jött elő?

Nem forrt fel a hűtővíz, és nyomta ki valamikor?


Kérdés, mi az a csattogó hang, ha a motor fordulatszámával megegyezik, vagy a felével, az baj.

Akkor hidrotőke nem valószínű, lehet szétkopott vezérműtengely, vagy dugattyú.


Nálam régen egy francia dízel szarnál volt, hogy csattogott a motor, végén kiderült, az előttem lévő tulaj megfőzte a motort, amiért megszorult egy dugattyú, és 1mm-rel kisebb lett, "bólogatott" a hengerben. Gyújtás ütemnél rávert néha úgy a dugóra, hogy csattant egyet.

Annak az 1 dugattyúnak a cseréje után megszűnt a hang.

2018. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem nem volt ilyen hangja. Kb. 1000-1500 km után kezdte el és egyszer megálltam egy parkolóba és akkor vettem észre, hogy a hűtővíz elfolyt és a cső felhólyagosodott utána töltöttem desz vizet és érdekes módon nem folyt sehol. Kb. azóta adja a csattogós hangot aztán volt olaj csere és abba hagyta,de késöbb újból jelentkezett a probléma
2018. máj. 30. 21:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh és igen amikor a fordulatszám felmegy akkor semmi csattogás nem hallható.
2018. máj. 30. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Bástya ez a pápaszemes merci, itt már mindennap egy ajándék.
2018. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez igazán segítőkész komi volt köszi :)
2018. máj. 30. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Elfolyt a víz,utána töltötted hideg vizzel. Ez bizony elég nagy hiba.
2018. máj. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!