Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW vs Mercedes-Benz?

BMW vs Mercedes-Benz?

Figyelt kérdés
Ha vennénk két azonos kategóriájú kocsit, egy BMW-t és egy Mercedest, akkor melyik milyen kocsi? Főleg vezetési élményre és kezelhetőségre gondolok. Például belsőre a BMW nekem tisztább elrendezésű, de Mercedesem még nem volt, de az belsőre nekem kicsit lemaradottabbnak vagy hogyis mondjam, nem olyan stílusúnak látom, mint egy BMW-t. Szerintetek melyik a jobb?

2018. máj. 30. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

egyik sem jobb. izlés kérdése, kinek mi a jó

általában a fiataloknak, sportosabbaknak a BMW tetszik jobban.

2018. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik modellek.


Suvok közül egyértelműen a Mercik szebbek, szerintem.

Viszont szedánokból a BMW viszi a prímet.


Ha sok pénzem lenne, tartanék egy Mercedes GLS-t mindennapi használatra és egy BMW M4-et csapatós autónak.

2018. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

én is legszívesebben mindegyikből egyet, de ha jót akarok venni, akkor egyelőre csak egyet engedhetek meg magamnak.

Lehet, hogy azért jön be nekem jobban belsőleg a BMW, mert megszoktam, hogy ők viszonylag egyszerűen, de dizájnosra tervezik a belsőt, viszont a Mercinél sokkal több belül a kerek forma, az ívek, és nekem kicsit időtműltnak tűnik a fedélzeti kijelzőn az operációs rendszer a BMW-hez képes, a BMW-ben (F30) kicsit jobban beépítették a műszerfalba, viszont egy CLA Mercinél olyan érzésem van kicsit, mintha utúlag egy tablet lenne bevéte kijelzőnek.


De az igaz, a két fő márkáról beszélünk, rossz egyik sem lehet.

2018. máj. 30. 21:04
 4/20 anonim ***** válasza:

Örök vita, de azért elmondom én is a véleményem:

Audi.

Külsőre kicsit túl konzervatív, de pont amiatt időtálló a formája, például a 15-20 éves Audik sem tűnnek ócskának emiatt, mert egyszerűen nincsenek túlcsicsázva, hanem egyszerűek, letisztultak, de elegánsak. A belseje szintén az Audinak tetszik nekem a legjobban. Most átvágtak egy teljesen új irányba az A6//A7/A8-al, tehát hogy gyakorlatilag képernyő az egész autó belseje, de eddig mindenki dicséri aki próbálta, szóval úgy látszik jó irányba mennek. Technikailag szintén az Audiban bízom a legjobban, a TDI motorok nagyon jók, és az utóbbi években a benzineseik is jók.

2018. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem Audi sem Bmw sem merci nekem a legjobb nemet auto a Porsche :)
2018. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát az Audi a Volkawagené, de a BMW meg a Mercedes "önálló" vállalat, így minden feljesztés a maximumon van, de mivel az Audi más kezében van, ott kicsi korlátozottabbak, de ettől függetlenül ez a harmadik fő autómárka. Épp tavaly volt, hogy a Skodának nem ad több fejlesztést a Volkswagen (pedig a Skodát is megvásárolta), mert szerintük több fejlesztést kaptak, mint amennyit fizetett a Skoda. De a Porsche nem igazán 2hétköznapi" autókat gyárt kevesebb kivétellel, de igazad van, az is teljesen jó márka.
2018. máj. 30. 22:24
 7/20 A kérdező kommentje:
De tényleg igaz, hogy a német márkák a világ legjobbjai. Auditól sem zárkózom el teljesen, de nekem a BMW az első, esetleg mellé a Mercedes.
2018. máj. 30. 22:26
 8/20 anonim ***** válasza:

Kinézetre, kényelemre tényleg jók. Családban van Merci ML, új hatos és hetes Bmw. Merci motorban nagyon jó, alvázza már nem igazi. BMW kényelmes, gyors, ritka szar motorokkal. Tavaly 6-snak besült hengere. Majd közölték, hogy ez ritka hiba egész EU-ban összesen 6db ilyen volt. Ebből kettő a mi utcánkban :D.

Ismerősnek új 7-s 740d, 1 éves autó, 2. Turbó csere.

2018. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

akkor nem valami nagyon új BMW lehetett xdd

Milyen kódjelű? A 7-es nem E65 véletlenül? :D

2018. máj. 30. 22:44
 10/20 A kérdező kommentje:
BMW-m van jelenleg, de 16 év és 208 000 km nem fogott ki rajta. Pedig nem is az a kimondottan "igazi BMW motor"
2018. máj. 30. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!