Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jön meg későn a turbónyo...

Miért jön meg későn a turbónyomás?

Figyelt kérdés

Voltam Nemetországban az autómmal. Miután hazaértem, észrevettem hogy 2500 fordulatnál jön meg a nyomaték.

Például 3ban lepadlózom 2000-nél és gyorsul a kocsi és 2500nál belelök a székbe. Ha nem adok nagy gázt akkor egyenletesen gyorsul.

2500 alatt is működik a turbó, jól húz az autó.

Hozzáteszem hogy olajcserekor megfigyeltük hogy mindkét intercooler cső alja kicsit olajos.

Az autó nem eszi egyáltalán az olajat.

Audi A4 B7

2.0 TDI

Fullgyári



2018. jún. 1. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek sajnos ilyenek. Lehet írni programot rá, attól egy kicsit javul a karakterisztika.
2018. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják turbólyuknak, tudtommal. 2500-nál tölt be rendesen a turbó ez esetben.
2018. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Túl modern ahhoz ez a motor hogy ilyen későn töltsön be. Egy élőadat elemzés lehet nem lenne rossz.
2018. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig minden oké volt vele, most kezdte el ezt csinálni.

Az uncsimnak is pont ilyen autója van. Neki turbócsere után produkált ilyesmit.

Én pedig kimentem a kocsival németbe, és miután hazajöttem ezt figyeltem meg.

2018. jún. 1. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy hosszú autópálya út után hagytad a turbot hűlni? Vagyis nem állítottad le azonnal?
2018. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az autó 1350 km alatt nem volt leállítva.

Tankolásnál sem állítottam le. Miután hazaértem 10-15 percig hagytam hogy járjon a motor alapjáraton.

2018. jún. 1. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Utána kéne járni, hogy változó geometriás turbó van-e az autóban. Ha igen, akkor lehet hogy leragadt benne.
2018. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy kicsit olajos lehet normális, de érdemes megnézni a turbót, és nyomást probát csinálni.

Ha szivárog az olaj, és felkapja a turbó, akkor hamarabb át fogsz sülni a kocsival együtt, mint a bacon a serpenyőben.

2018. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!