Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 vagy A2 motor? Melyik éri...

A1 vagy A2 motor? Melyik éri meg jobban? Fogyasztás, Fenttartási összeg stb. Többi lent.

Figyelt kérdés
Idén szeretnék csinálni egy motoros jogsit csak nem tudom hogy melyik legyen. Olyat szeretnék amivel külföldre is tudok menni hosszabb távon ( 500-1000km) viszont megtetszett Az A1es Yamaha YBR 125 2-2,5 literes fogyasztása vagy a Honda CBF 125. ezzekel is tudnék menni hosszabb távon ha pl max 100km/h val megyek?. Vagy esetleg ismertek olyan a2 motort ami szintén keveset fogyaszt? Főleg a kényelmesebb túra motorok érdekelnek és 4T legyen. Köszi.

2018. jún. 2. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú túrákra, külföldi utakra minimum 600-as, de inkább ezres nyomatékos motor való, és másodlagos a fogyasztás. 6 liter körül esznek ezek a nagyobb motorok, de a kényelem, komfort, sebesség megér ennyit.

Tehát én nem javaslok ilyen célra 125-ös motort.

Tanulj velük, belföldön menj 100-200 km-es utakra, aztán válts nagyobbra 1-2 év múlva.

2018. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
100-nál ezek a 125 motorok nem hiszem hogy 2-2,5l esznek. Egy 650-es kawa 4l eszik 100-nál és tudsz vele előzni.
2018. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én erősebb motort vennék, azok között is van kisebb fogyasztású.

Az én 250-esemnek (mondjuk a köbcenti még nem mondja meg az erejét, de a 125-ösek akkor is gyengébbek) is már majdnem sok a 100 km/h (de mivel rövidek a fokozatai, iszonyúan zajos már ott) s bizonyos szitukban (hegyek, előzés) igenis gyenge. 2,5 litert ugyan csak hipermiler technikákkal eszik, de kifejezetten jó fogyasztású a kategóriájában. Szolidabb nagymotorból is van 3 liter alatt evő (ha úgy vezeted).


Sokan menni 100-zal még tudsz a kicsikkel, de nem tudsz úgy előzni, emelkedőn nem tudsz úgy gyorsítani, nekem gyorsításhoz tipikusan vissza kell váltani... Néha hiányzik az erő, pedig olyan veszett sokra nem vágyom, csak mégis, tudjak előzni, ha kell...

De persze régen egyesek 50-esekkel is Európát jártak, szóval nem mindenki így áll hozzá.

De általában megéri egy erősebb motor, azt hiszem. A2 fölött engem már nem érdekel a dolog, laza kis élménytúrázásra az elég, de jóval az A2 felső határa alatt azért hiányzik valami.


Konkrét motorokat nem tudok ajánlani, bocs.

2018. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A2-es jogsi és 35kw-os motor elég túrázáshoz.
2018. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Szerintem ne A1-es jogsit csinálj. Ha tudod, csináld egyből az A-t vagy A2-t. Alig drágábbak, és kisebb motort mindig tudsz venni, nem úgy, mint A1-es jogsival nagyobbat. Én A2-eset csináltam 3 éve, és első motorom egy 125 cc-s supermoto volt (értsd: 50 km-nél hosszabb utakra nem ideális, kényelmetlen). 197 centim miatt a legtöbb 125-ös alkalmatlanul kicsi, nyakamba kell vegyem a lábam. Ez nem tartott vissza attól, hogy barátnőmmel Prágába menjünk a Tátrán keresztül. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem lehetetlen 125-össel túrázni. Egyedül is voltam vele itthon pár helyen.


De... Nem ideális. Fogyasztás ugyan kevés, 3-3,3 liter volt 2 fővel, egyedül 2,8-3 körül. Viszont itthoni főutakon senki nem 90-nel megy, hanem inkább 100-zal, az pedig a legtöbb 125-ös vége, enyhe emelkedőnél inkább 85-80 akár. Mindenki tolt le, nem biztonságos. Nem lehet előrefele menekülni vele, csak fékezni meg kikerülni.


Egyik ismerősömnek 250-es CBF-je van, és tudta tartani a tempót a 650-es motorommal, de cserébe 3 liter alatt fogyasztott valahogy (azóta se értem). Úgyhogy én őszinte szívvel mondom, hogy ne 125-öset vegyél, de ne is 600-asat vagy nagyobbat. Vegyél valami olcsó 250-est. Sehol se fogod azt érezni, hogy be lennél szorítva, mert nem tudsz előre menni, de már tolnak le, keveset fogyasztanak, nagyjából olyan olcsó a karbantartásuk, mint egy 125-ösnek, biztosítás meg egyéb dolgok szinte ugyanott vannak szintén. Ezek nem túramotorok, hanem mindenesek, de használhatóak akár túrákhoz is.


A 2. lépcsőfok az, ahol rájöttem, hogy A2-es jogsival nagyon kevés a rendes túramotor, ha nincs tengernyi pénzed. Amióta van az új A2-es jogsi, a gyártók is rástartoltak a 35 kW-ra, de előtte csak véletlenek folytán volt ennyi egy motor teljesítménye. A legtöbb kezdő túramotor is itt kezdődik, 36 kW, 37 kW, 40 kW, ilyesmik. Nincs sok opció azaz, mert a legtöbb egy kicsit kilóg az A2-esből. Én végül egy 35 kW-os Suzuki Freewind mellett tettem le a voksomat, és már 2 éve azt használom, szinte napi szinten. Nagyon elégedett vagyok a választásommal, jó, megbízható motor.

Mindjárt kész az A-s jogsi, és a Freewind utódja is megvan. Maradtam hasonló csapáson, de egy picit sportosabb lett, Yamaha TDM 900 az utód. Sajnos így viszont meg kell válnom a Suzukitól, feleslegessé vált. Pedig feldobozoltam, és megjártuk Olaszországot, Szlovéniát is.


Javaslom, hogy 250-essel kezdj. Tényleg fel kell nőni egy nagyobb motorhoz. Párszor volt nekem olyanom 125-össel, hogy ha nagyobbal lettem volna, lehet most nem lennék, pedig esetek 99%-ában higgadt tudok maradni. Ha valaki szándékosan veszélyeztet, akkor viszont odamegyek, és szólok neki, hogy nem kéne. 125-össel nem igazán lehet "odamenni", mert már rég 200 méterrel odébb van. Önfegyelemre, higgadtságra tanít, és megtanítja megbecsülni a későbbi motorjaid erejét. Illetve nem kapsz agyvérzést, ha feldőlsz vele.


Hajrá, sok sikert.

2018. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :) mentek a likeok.

#5 am most leszek 19 szóval egyenlőre még csak A2-m lehet, de akkor azt fogom megcsinálni. Azonban én olyanokat hallottam az A2 s motorkról hkgy tényleg eléggé kifogytak, ugyanis amióta bevezették ezeket az új kategóriákat azóta az A2 s jogsival rendelkezők elkapkodták az ilyen motorokat ( pl suzuki gs 600 stb.) . Esetleg tudnátok mondani egy pár A2 s motort ami nem eszik olyan sokat és mehbízható?

2018. jún. 3. 00:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Olcsóak(használt) közül a GS500 a plafon az A2 kategóriához.
2018. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a japán gyártóktól veszel valami 250-est, nem nagyon lőhetsz mellé. Persze ott is vannak széthajtott, nem karban tartott egyedek. Oda kell figyelni. Ha nem vagy égi meszelő, mint én, akkor egy sima Honda CBF250 vagy Yamaha YBR 250 jó lehet kezdetnek.
2018. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!