Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sport vagy terep 125-ös...

Sport vagy terep 125-ös kategóriában?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszerzem a jogsimat 125-ös motorra. Első motornak egy cbr 125-öst néztem ki. Hallottam olyan kritikákat, hogy gyenge nem éri meg, hamar kinövöm, de a motor és a kedvező fogyasztása nagyon tetszik és többször járnék városban ahol előnyös. Néha hobbi szinten kimennénk terepre haverokkal, ahova viszont nem a legjobb a cbr. Ismerőseim szerint a 4t terepmotorok szintén gyengék, csak a 2t. Idáig rendben is van, de ezeknek a motoroknak a kinézete nem jön be annyira mint mondjuk a cbr-nek és a fenntartásuk is sokkal drágább. Megérné-e külön venni ezt is azt is? Mondjuk arra meg nem kevés pénz kell. Valaki járt már ilyen cipőben? Mi lett a vége?

2018. jún. 9. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg 2 db 125-öst fenntartani.


Gondolom azért A1, mert még nem vagy 18, tehát gondolom 80 kiló alatt vagy. Én terepeztem 125-össel, 4 üteművel, tök buli volt, nem zavart annyira, hogy nem túl erős.


125-ös 2T enduro/krossz motorokkal az a baj, hogy legtöbbször nem férnek be az A1-es kategóriába, mert 15 LE fölött vannak (15 LE-s volt az én 4T supermotom anno), vagy a 0,1 kW/kg limitet lépik át.


Olcsóbb és egyszerű megoldás lehet esetleg egy 125-ös supermoto (ha tetszenek a supermotok), amihez veszel utcai meg terep gumit, és úgy cserélgeted, ahogy épp kedved szottyan. Sőt, vehetsz átmeneti gumiszettet, 80/20, ami jó aszfaltra, de földúttól se riad vissza.

2018. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*pedig amikor terpeztem 125ös krosszmotorral, 90 kiló körül voltam.
2018. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!