Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vespa Lx 125-tel rudnék...

Vespa Lx 125-tel rudnék hosszabb távon is menni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Láttam hogy a régi px 125-tel nagyon hosszú távokra is mentek ami még ráadásul 2 ütemű volt. ez bírná a hosszabb utat? Köszi

2018. jún. 9. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Már miért ne birná? Én 50-es Babettával is jártam hosszabb távra.
2018. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A motor bírná biztos, de ahogy tapasztalom az utak állapotát, nem lehet egy leány álom ilyen kis kerekű motorral, gondolom a rugózása sem vmi puha. Én is járok robogóval, nagyobb kerekűvel, de ha rossz az út, ami gyakori, elég rossz.
2018. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi számít hosszabbnak, hány kiló vagy, egyedül vagy utassal lennél, az ország melyik részén, esetleg külföldön, ha igen, merre.


Ha ezeket leírod, tudunk pontosabb valaszt adni.


Én 125-ös supermotoval mentem Prágába, Tátrán keresztül, utassal. Kibírható volt, de nem ideális. Pedig annak nagyobbak a kerekei, hosszabbak a teleszkópjai.


Ha a kis robeszt leterheled csomaggal, de akár az is elég, ha nagyobbacska ember vagy, akkor Magyarországon nagyjából mindenhol felkoppanna a felfüggesztésed, olyan borzalmasak az utak sok helyen. Ráadásul a kerék is kicsi, az egész motor alig van gondolom 120 kiló, tehát a szél is fújdogálna, sofőrök is letolnának néhol, azaz kicsit veszélyesebb, mint egy nagyobb motor/robogó.


Én Honda Vision 110-zel tettem meg (esőben) Cambridge-London távot (oda-vissza), és nagyon nem tetszett. Igaz, utassal voltam, és nagyobb motorhoz vagyok amúgy "szokva", azaz lehet el vagyok kicsit kényelmesedve amúgy, de szerintem ha ez lett volna az első túrám, akkor sem tetszett volna.


Azaz a motor alkalmas rá, de nem kényelmes, gyakran nem élvezhető, illetve veszélyesebb más alternatíváknál.


Ha nyugatra mész (ausztria, Németország), akkor jobbak az utak, tehát felkoppanni nem fog a felfüggesztés olyan gyakran, meg talán ritkábban próbálnak leszorítani.

2018. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
65 kg 180 cm vagyok és pl arra gondoltam hogy lemennék vele az adriára, de nem kell nekem döngetni az autópályán, csak 85-90 tempó is teljesen jó
2018. jún. 10. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Le lehet vele menni :) Kalandos lnene, néhol kényelmetlen, párszor leszorítanának, de kibírható.


Hajrá :) Csak elindulni nehéz.

2018. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És egy Vespa ET4 is bírná a hosszanb utakat láttam hogy valaki robogoval ment el Londonba? ezzel a tipussal is egy 85 90 ,-s tempóval mennék
2018. jún. 12. 09:50
 7/9 A kérdező kommentje:
*Londonba.
2018. jún. 12. 09:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, nem lehetetlen, de aki ilyen túrákra megy (többesszám), az valahol nem komplett szerintem :D Ismerek valakit, aki 125-ös YBR-rel utazta keresztül-kasul Európát. Tehát lehet, csak vannak kényelmesebb, a célnak jobban megfelelő motorok, robogók.
2018. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D hát szerintem ez is kaland :)
2018. jún. 12. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!