Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A5 (2013 benzin) pörgetem...

Audi A5 (2013 benzin) pörgetem üresbe és nem pörög 6-7 ezerig, csak olyan 4 ezerig. Ez valami védelem vagy problémás a gép?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan válaszoljon aki ült már ilyen autóba.

2018. jún. 9. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold át sport módba, akkor le fog forogni tiltásig. A dízeleket asszem 3000-ig forgatja üresben normál módban.
2018. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Viszont 1.8 Tfsi-ről van szó, és nincs benne 'drive select'. Esetleg ESP nélkül próbáljam? Vagy még arra is gondoltam hogy berakom 1es-be, benyomott kuplung és úgy pörgetem. Mintha ugye nagyobb gázfröccsel indulnék. Az mégsem ugyan az mintha csak úgy üresbe forgatnám. Aminek amúgy is nincs értelme. Autó vásárlás lenne, azért kérdezem. Esetleg tudja valaki hogy van-e ennek a gyár által elfogadott olaj evési mértéke? (Tehát ami még elfogadható)
2018. jún. 10. 05:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez minden 10 évnél fiatalabb autóba benne van, pont azért, hogy ne bőgesd a motort üresben, mint valami...
2018. jún. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ESP nélkül próbáld vagy lapozd fel az autód kézikönyvét.
2018. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A “pörgetésre” nincs tippem,véleményem szerint van olyan intelligens az elektronikája,hogy nem engedi tovább nyomni,védi a motort.

Az olajfogyasztást viszont biztosra tudom,van engedélyezett olajfogyasztás,természetesen függ az igenybevételtől,ami lehet akár 1000 km 1 liter.

Gondolom azért nem nyomod csutkára állandóan.

Ez csak azért fájdalmas mert 1 liter olaj 11 e körül van,meg macera,ideg ölő,tölteni bele.

Kétszáz valahány LE őt,2000 cm3 is motorból kihozni csak ennek az árán tudtak.

Különben nagyon jó autó ...

2018. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nemrég felhívtam egy audi szervizt hogy miért van az hogy álló helyzetben csak 4 ezerig pörög a motor. Válasz az az volt hogy ez normális, ez egy védelem hogy ne legyen pörgetve feleslegesen.

Az olajfogyasztásra azt a választ kaptam hogy a kézikönyvben kell megnézni hogy mit írnak. Meg is néztem, 1000km/0,5Liter az megengedett gyárilag.

Viszont! A 2008-20011 ig gyártott TFSI 1.8as és 2literes motorok tervezési hiba miatt akár 1 vagy 2 litert is fogyaszthatnak 1000 km-en olyan 80ezer km megtétele után. 2012ben kezdték a dugattyú gyűrűket kicserélni, szóval a 2012es gyártású autók még neccesek lehetnek.

Youtube-on sok videót lehet találni hogy ezekkel a motorokkal sokaknak vannak problémájuk világszerte. "audi a5 oil consumption" ezt beírva lehet megtalálni a videókat.

Köszönöm a válaszokat még1szer!

2018. jún. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!