Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 1.6-os?

Audi A3 1.6-os?

Figyelt kérdés
1-1.2 millióért nézek autót, a 2. generációs 2003-tól gyártott A3asokat nézem 1.6 motorral. Milyen választás lehet? Napi 30-35 km-t megyek kb.
2018. jún. 10. 13:42
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

Az autó összerakásának minősége kifejezetten jó (anyagok, zajcsillapítás). Futómű kényelmes, váltó érzetre a VAG-tól megszokott finom kis szerkezet.

Motorból melyik érdekel? Van 3 különböző motorkódú 1.6.

A BGU (100ló) egy hulladék, a többi passz. Ezen nagyon rövid a váltó, halálra pörgi magát a motor ha mész vele és nem túl hosszúéletű így ez a romhalmaz.

300ért viheted az enyémet donornak

2018. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy Ambiente változatot néztem 102 ló.
2018. jún. 10. 14:40
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
A felszereltség nem igazán számít, inkább az hogy az a hulladék 8 szelepes motor.
2018. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

BGU kódos (102 lovas) volt a Golfom. (BSE kódos ugyanez) Nézz szét kicsit magad körül mielőtt ekkora böszmeséget írsz. A 102 lovas 8 szelepes szívó az egyik legjobb benzinese a konszernnek ebből a generációból! Megbizható, egyszerű, átlagos közlekedésre totál elég az ereje, és közúton 6-6.5 literrel elvan. Rengetegen szeretik, az enyémet napok alatt elvitték. És én se azért adtam el mert sz*r volt, hanem mert nagyobbra váltottam. Az új tulajjal pedig mái napig tartom a kapcsolatot és még őt se hagyta cserben! Tény hogy autópályára kéne belőle egy 6 sebességes, de pályázni eleve nagyobb motoros autót keresnék. De egyáltalán nem hulladék, én 40 ezret tekertem bele hiba nélkül.


A kérdésre tekintettel viszont 1-1.2-ért ezt a generációt gyorsan felejtsd el. Még Golfból is budik vannak annyiért, Audiból inkább 1.5től felfele lehet már nézegetni...

2018. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Mennyi km volt benne?


Ha úgy érted a 6 sebességest hogy a jelenlegi 5ösnél legyen egy hosszabb, akkor nem sokra mész vele, ez a gyenge lepkefing nem bírná. 5.ben sem gyorsul igazából...


Tökéletes autó arra, hogy gokartot építs belőle, többet nem igazán ér. Jah, meg olcsó rá a biztosítás.

2018. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"5.ben sem gyorsul igazából..." Nem hát. Mivel ez egy benzinmotor. Ezeket pörgetni kell, nem azt kell várni tőle mint egy dizeltől hogy 1500-nél röffen egyet 3 ezerig aztán heló. 80-120 környékén simán volt hogy 3-ban előztem mert ott húzott jól. (újaj most aztán lefordultak a székről a benzinest 2 ezernél elváltó "gondos" tulajok) De általában a 4. elég volt előzni. Ha pedig nem volt forgalom, akkor 5-ikben is lehetett vele előzni kényelmes tempóban. A hatodik sebesség sem azért van az 1.9 dizelekben, mert leforgatja szabályzásig az a bitang 105 lóerő :D A 6. egy utazósebesség, hogy autópályán halkabban és gazdaságosabban járjon a motor. Ennyi.


Az meg hogy kinek mire elég egy 1.2 tonnás autó 102 lóerővel az szubjektiv vélemény, nekem most konkrétan egy 2x olyan erős autóm van, de attól még nem fogom köpködni a 102 lovas 1.6-ot, mert teljesen jó arra, amire szánták. A 75 lovas 1.4, na az van alulméretezve egy ekkora bódéhoz. Az 1.6-ot egy Passat vagy A4 méretű autóban kevesellném, de az 5-ös Golfba és az A3-ba, ha nem pályázik sokat az illető, akkor egy nagyon jó kompromisszum az olcsó fenntartás és a használható teljesitmény közt. (Nem beszélve a keresletről, ami szintén engem igazol, kereskedős ismerősnél pár napokat állnak ezek az 1.6-ok) És amilyen kilómétermilliomos tekert retek dizelek ömlenek a kis hazánkba, bármikor előbb választanám az 1.6-ot, mint az 1.9PDTDI-t ezekből...


Egyébként 160-nal vettem (csak a jó Isten tudja hogy valójában annyi volt-e benne).

2018. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

Szóval volt benne 200e amikor eladtad. Ne haragudj, de nekem az nem meggyőző egy motor tartósságát/minőségét tekintve. A családban 5 autó van, mindegyik 300 felett. Apám többet jár az autójával, már leelőzött ilyen téren, de az enyémben is 367e van. Ha 400e után döglik meg, akkor egy szavam sem lesz.


Tudom hogy működik egy benzinmotor és tudom hogy kell használni. Ehhez az A3-hoz NINCS értelme hosszabb sebességet rakni mert nincs benne erő ami hajtsa, annyit tud mint a régi 1.0 Suzukim. Egy gyenge p csköszörű. Volt 1.6-os japánom és menetteljesítményben sokkal jobb volt mint ez a hulladék, nem mellesleg sokkal megbízhatóbb is (a családban maradt, 330e km van benne).


Ha megbízhatóan 350e km-ig tudná azt amire tervezték (városi bevásárlókocsi), akkor nem lenne baj vele, de sajnos nem bírja addig. Ha választani kell, akkor sokkal előbb vennék egy visszatekert 1.9tdi-t.

2018. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez egy viszonylag kis benzin. A benzineseket pedig nem akkora futásteljesitményre veszik mint a dizeleket, nyilván egy tizenpáréves szériában nem nagyon lesz még 300-350 ezret futott, de hidd el hogy simán elketyeg ez is addig, mert nincs ami elromoljon benne :) Az azért vicces hogy te 400 ezerrel elégedett lennél, de a sok lefosott import dizel java ettől jóval többről van visszatekerve a hihető 180-230E km tartományba. Amikor minden km ajándék a turbónak, a porlasztóknak meg a kéttömegűnek, az aztán tuti biznisz, és még semmivel se erősebb az ezekben lévő 105 lovas, csak a dizel karakterisztikája miatt hiszed.


A japánok megbizhatóságát abszolút nem vonom kétségbe, illetve hogy dinamikusabbak, de a vita nem is ebből indult, nem vagyok cső Golf fanatik, nem azért védem, de abszolút nem olyan rossz autó mint amilyennek te beállitod. Lehet sz*rt fogtál ki, ki tudja, hiszen te megvennéd a tekert dizelt is, de ettől még ne degradáld ezt az autót ennyire. 1.0 suzkához hasonlitod? Komolyan? Elég szárazadatot nézni, az 1.6 gyorsulása 11.5 másodperc körül van, ami kb az átlag az 1.6-os motoroknál, ugyanúgy mint a 180-190 környéki végsebesség. Eleve nem tudod hova kategorizálni az autót. Városi bevásárlókocsi? Na az 1.0 suzka az, meg a kisautó kategóriák, ezres corsa és testvérei. A Golf - Corolla - Mazda 3 - A3 kategóriáját alsóközép kategóriának csúfolják. Egy 100-110 lóerő környéki A3 méretű autóval azért akárhova elindulhatsz már. Tudom, mert én mentem 300-500km-eres utakra a Golffal, és egy seggel végigültem, úgy hogy nem törte szét a derekamat az ülés, meg nem rázta ki a vesémből a követ a futómű. Ez csak egy elfogult vergődés amit te csinálsz, semmi több. Nem is értem minek reagáltam :D

2018. jún. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!