Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mercédesz gyártja a legtöbb...

A Mercédesz gyártja a legtöbb féle autót?

Figyelt kérdés

Most néztem a hivatalos oldalukat,hihetetlen, minden "osztálynak" van 5 alosztálya.

SUV-ból is vannak olyan lejtős fenekűek, mint a BMW X6.


Jóval több féle modellt gyártanak, mint a BMW vagy Audi.

Persze, ez nem azt jelenti,hogy jobb is, mint az első kettő, pusztán ténymegállapítás.


2018. jún. 11. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valószínüleg igen, de ezen felül buszt, hajót, yachtot, kamiont meg mindenféle járművet gyárt.

Amit mondjuk a bimmer meg az audi nem

2018. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Illetve a smart az merci konszern
2018. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha az egész konszern számít akkor a Volkswagen.


Mivel a vw csoportba tartozik többek között a seat, skoda, audi, bentley, bugatti, lamborghini, porsche, ducati, scania és a man is.


Szóval ha ezek közül minden tipust veszel akkor a volkswagen konszernbe többféle autó tartozik.

2018. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Biztos sokat gyárt, de így sem tudott még asszem sosem a legnagyobb gyártó lenni, a Toyota, Wolksvagen a 2 legnagyobb autógyár, igaz a Wv alá tartozik sok márka az Audi, Porshe, Seat, Bently... így ez a legtöbb fajta kínálatú.

Igaz a Mercinek is vannak leányvállalatai, de nem annyi.

2018. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
VW konszern
2018. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 crudy ***** válasza:

Nyilvan a mercedes tipusra gondolt.


Mercinel van a8, bmwnel hetes

Mercinel cls, bwm-nel hatos

Mercinel sls, bmw-nel most jon az uj 8as

Mercinel e osztaly, bmw otos

Mercinel e osztaly coupe, bmw: na ilyen nincs, otosbol nincs coupe de van negyes ami nem az otos coupeja.

Mercinel c osztaly, bmw 3as

Mercinel c coupe, bmw harmas coupe

Mercinel a osztaly, bmw egyes

Mercinel b osztaly, bmw kettes egyteru

Mercinel cla, ilyen sincs a bmw-nel

Mercinel g osztal, nos a bmw-nel ilyen sincs

Mercinel van azt hiszem meg 5 suv amiket nem ismerek, es a bmw-nel sem de otthat van.


Mercinel meg van v osztaly.

2018. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam, és arra jutottam, hogy mint márka, a Mercedes gyártja messzemenően a legtöbb féle járművet. A kis osztálytól megkezdve, mindenféle személyautón és SUV-on keresztül, nagyon sok féle kivitelű kisteherautót gyártanak, sok kamiont (Actros, Arocs, Axor, Atego, meg még biztos van), ottvan az Unimog, ami talán egyedi jármű a mai napig, sőt, a Mercedes régebben még traktort is gyártott. Ja és rengeteg féle busz is van: a Vitótól kezdve a Sprinteren át a nagy buszokig: Citaro, Connecto, Tourismo, Travego, ezek is mind végtelen kivitelben. És ezek mind csillaggal vannak ellátva. Ami még érdekesség, hogy a Mercedes mindeféle járműve nagyon sok féle teljesítményben érhető el, és a személyautókból olyan 20 éve legalább mindből készült AMG kivitel is, még a hiper ritka R osztályból is, amit ma már nem is gyártanak.

A második ebben a versenyben szerintem a Renault, abból is nagyon sokféle jármű kézült ezzel az emblémával: mindenféle személyautó, kisbuszok, kisteherautók, Renaultból is létezik többféle kamion, régen még nagy buszokat is gyártottak, valamint traktorokat. Ne hagyjuk figyelmen kivül azt sem, hogy a Renault és a Mercedes is még a Forma 1-ben is ott vannak.


Persze mint cég, messze a Volkswagen tarol, extrém széles a kinálatuk, de ezt 12 márka fedi le, a Seattól a Bugattiig a legkülönfélébb márkajelzésekkel.

2018. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Renault Trucks a Volvo csoporthoz tartozik, tehát a Renault anyacég nem járt kamiont, valamint Renault buszok sem készülnek már, mivel közös vállalattá alakult az Ivecoval (Irisbus), majd ezután 100%-ban felvásárolták a Renault-t az üzletből.


Neveznék még egy versenyzőt, ha már itt tartunk, mégpedig a Fiatot. Konszern szinten ők is hatalmasak, szerintem a Mercinél is nagyobbak. A Ferrari, az Alfa Romeo, a Lancia is mind ide tartozik, de továbbmegyek: konszern szinten közös anyacéghez tartoznak a CNH-val is (Fiat Chrysler Automobiles). Ez a vállalat a tulajdonosa rengeteg márkanévnek, többek között a New Holland, Case-IH, Steyr, Magirus, Iveco, Irisbus, valamint a Fiat Powertrain Technologies is, mind végső soron a Fiat Chrysler Automobiles részét képezi.

2018. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem még a Maseratit, a Dodge-ot, a RAM-ot, valamint Magneti Marellit is :)
2018. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Renault többfélét gyárt.

Sőt még a Merci , Nissan, Volvóba is Renault motor van nagyon sokban.

2018. jún. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!