Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Ha családtagnak adom el az autómat, hogy megy az átírás?

jún. 13. 19:02  Privát üzenet  

A válaszok
Mi üzembentartóival csináltuk. Egyenes ági rokonnak ingyenes a bejegyzés, nem egyenes áginak visszterhes papírt kell írni, és az illeték 25%-át kell befizetni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jún. 13. 19:25 Privát üzenet
Ahogy látom, egyenes ági rokonoknál a tulajváltás is ingyenes (kivéve a forgalmi+törzskönyv költségét, amit minden esetben ki kell fizetni, ami 12000 Ft). Ha nem egyenes ági rokon, akkor teljes összeget kell fizetni rendes adás-vételnél.

# 2/7Időpont jún. 13. 19:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Konkrétan az édesapámnak adnám el.

# 3/7Időpont jún. 13. 19:49 Privát üzenet
Ő egyenes ági rokon, tehát elvileg csak a törzskönyvért és a forgalmi engedélyért kell fizetni. Meg persze új kötelező biztosítást kell kötni az ő nevére az adásvétel napján. A te hátralévő idődre vissza fogják utalni a biztosítás díját.

# 4/7Időpont jún. 13. 19:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jaj de boldog vagyok. Ebben biztos vagy?

# 5/7Időpont jún. 13. 21:02 Privát üzenet
Én nagybátyámtól vennénk egy autót, az is egyenes ági rokonnak minősül még?

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jún. 15. 11:18 Privát üzenet
Nem. "Egyenesági a rokonság azok között, akik közül az egyik a másiktól származik. Egyenesági rokonság áll fenn az előd és utód között. Az elődöket felmenő, az utódokat lemenő rokonoknak nevezzük. A felmenő egyenesági rokonok: szülő, nagyszülő dédszülő. Lemenő egyenesági rokonok: gyermek, unoka, dédunoka."

# 7/7Időpont jún. 15. 12:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Eladtam az autómat, elküldtem postán az adásvételit az okmányirodának és kaptam egy levelet 1-2 hét múlva hogy az autó lekerült a nevemrol. Ez azt jelenti h a vevő is átiratta és...
Papíros uazomhoz vettem motort, mert nem volt benne. Az új motorhoz sincs semmiféle papír. Valahogy lehet legalizálni?
Használt Ford Galaxy. Lekopott motorszám, hogy irassam át?
Auto atiras nelkul, kulfoldre utazni?
Át lehet iratni az autót ha elvették a forgalmit és a rendszámot?
Motorcsere személy-gépjárműben 2018-ban? Átírás és üzembe helyezés.

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!