Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus vagy Opel Astra G...

Ford Focus vagy Opel Astra G a jobb választás?

Figyelt kérdés
Első generációs Ford Focus 1,6 benzineseket néztem 2001-2004 között, vagy hasonló évjáratú Opel Astra G 1,6 benzineseket félmillió Ft környékén. Melyiknek alacsonyabbak a fenntartási költségei? Igazából a Ford felé húzok, vezetni is Fordon tanultam, meg szeretem a márkát, de ismerőseim meg az Astrat ajánlják. Ford alkatrészeket nagyjából nézegettem. Kerékcsapágy gyakorlatilag fillérekbe kerül, vezerműlánc sem drága. Milyen alkatrész meghibásodásra kell főként számítani az említett típusoknál? Egyébként a ferdehátú kivitelt venném mindkét típusból.

2018. jún. 16. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ismerős 2004-es fókuszáról már lerohadt 2 küszöb, meg sárvédőív.

Astráknak meg a csoda ecotec motorjai zabálják az olajat.

Én egyiket se venném.

2018. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es Focusok kiváló autók, de porlad el mind. 2-es Focust kell venni, 2004-től.
2018. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a focusok tényleg rohadnak. alattomosan.
2018. jún. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért elég leharcoltat fogsz kapni mind a kettőből.

Én egy 2003-as 1.6-os astrát hajtottam 12 éven keresztül, ahhoz is fillérekért lehet mindent kapni.


Típushibák (megvolt mind): EGR, hűtő (kilyukadt, csere), ECU (kontakt hiba, javítható), fényszóró bemattult (csere).

Ezeken (és a kopó fogyó alkatrészeken kívül) mást nem kellett cserélni. Olajat 10e km-enként evett 1 litert (új korától végig).


Rozsdát hírből sem ismerte, pedig garázsban 1 percet sem állt.

2018. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Az Astra ha jól tudom kevesebbet fogyaszt, de én is a Focusra szavazok. Praktikusabb és nem annyira unalmas mint az Astra. Mindkét autó szereti a rozsdát , talán a Focus kicsivel jobban, de az Astrával több gond van. Ha mégis Astrát vennél 1.6 8v-t kell venni, állítólag az a legjobb.


Ha jól emlékszem a Focus lett a legjobb a kategóriájában vagy az év autója volt nem tudom pontosan, de inkább az utóbbi, mert szerintem a Golfot nem győzte le.

2018. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Le is írom miben jobb a Ford, főleg a 2es Focus: nagyon precíz futómű és kormány, de ugyanakkor nem túl kemény, rossz úton rugózni is tud. A váltója precíz (ha nincs szétkopva). A benzines motoroknál a Focusok sokkal pörgősebbek, jobban veszik a lapot, az Opelek nagyon lusták, lenyomod a gázpedált, és 1 mp múlva kezdi el befecskendezni a benzint csak.
2018. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!