Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma nélkül nyáron?

Klíma nélkül nyáron?

Figyelt kérdés
Sziasztok első autót akarok venni valószínűleg 2002 körüli puntot. Viszont nagy a difi a klíma és anélkül szerelt autók között. Mik a tapasztalatok a klíma nélküli közlekedésről? Dugóval nem sokszor találkozok inkább munkába be meg vissz pályán.

#autó #klíma #nyár #klíma nélkül
2018. jún. 16. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha bírod a huzatot, akkor határeset.


nekem a céges autóm klíma nélküli, főúton csak a jobb oldalt van lehúzva, de pályán meg annyira nagy a szélzaj, hogy idegesít...mostanában már azért így is kicsit le szoktam húzni, mert a ventilátor inkább csak a meleget pumpálja az utastérbe.

na meg persze én kb napi 5-7 órát vezetek.

munkábajárásnál(főleg ugye ha mondjuk reggel mész) akkor nyilván nem nagyon fog hiányozni, délután meg azt a max 1 órát, vagy nem tudom, mennyi idő, míg hazaérsz, talán ki fogod bírni.

2018. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
El lehet járni klíma nélkül is, hiszen nagyon sokáig nem volt klíma az autókban. Én viszont 2018-ban már nem is gondolkodnék légkondi nélküli autóban, pláne ha el is akarod majd adni egyszer.
2018. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt klíma nélküli autóm, soha többet.

Persze, autópálya meg huzat, de nem, eleve ha nem nagyon korán jársz dolgozni akkor leizzadsz mire beérsz munkába, mikor végzel, beülsz a tűzforró autóba és több 0 km-t mehetsz mire lehűl valamennyire az utastér. Ha hosszabb távon autózol és napi szinten csinálod, nagyon sok energiát kivesz belőled a huzat, a menetszél hangja és a forróság. Míg klímával kis túlzással pihentető az autózás (Egy hővédő fólizás pluszban nem árt)

2018. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Annak idején a Lada, Dacia, Wartburg idején is kibírtuk, izzadtunk, dőlt rólunk a viz.
2018. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%
Budapest és nagyobb városok, az halál (állsz a dugóban és lentről-fentről jön a 40-50°C). Autópálya nem valami kellemes, és +2-3l fogyasztás (annyival rosszabb a légellenállás). Kisebb város, sok fával, települések között 70-80-nal elmegy.
2018. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem túl komfortos, de kibírható klíma nélkül. Autópályán nem tudom mennyit mész, de ott vagy megsülsz a 60 fokos autóban, vagy az évek alatt szépen meg fogsz süketülni a rendszeres erős szélzajtól. 130-nál iszonyat hangos tud lenni. Ha hosszabb távot mész kibírhatatlan.

Valamint még egy szempont: az az autó utánad már csak a bontóban fogja végezni, mert eladhatatlan lesz.

Szóval nagyon jó vételnek kell lennie annak az autónak és akkor is erősen meggondolnám.

2018. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kibírható.

Csak ne a tűző napon legyen az autó mert akkor behalsz!

Ha árnyékban áll és úgy kell elindulni akkor necces...


Ha a napon áll felhúzott ablakokkal a panelsor előtt akkor úgy is nyomatni kell a klímát 10 percig maxon mire lehűl az autó!

2018. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a régi Swiftbe utólag került be a klíma. Vásárláskor a meglévő pénz éppen elég volt egy klíma nélkülire, az autó által pedig el tudtam menni dolgozni az otthon ülés helyett, így lett pénz klímára is. Nem fagyaszt, de sokat számít. Egy nyarat szenvedtem végig klíma nélkül, hiába a lehúzott ablak és a nagy huzat, néhány km alatt belesültem az ülésbe. Manapság csak klímával vennék autót. Alig akartam elhinni, mikor annak idején elmondta a kollegám, hogy a pár éves, újonnan vett autójában nincs klíma, miközben az én tizensokéves autómban akkor már ott volt a hűvös levegőt gyártó AC gomb.
2018. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz, de éppen kibírható. Főleg mivel van már 2 klímás, meg egy még az klíma nélküli jármű így azért én is tudom a különbséget. (Igaz sajnos az egyik klímás verdában nem hűt, így az is elég szar a melegben, pláne mivel nagy az autó, meg az üvegfelület is így a lehúzott üveg nem nagyon járható út nagyobb tempónál, szóval ennél orvosolni kell a problémáját.)
2018. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:
76%

Ezt neked kell eldöntened. Nekünk 2 autónk van, mindkettő klímás (volt). Az enyémben sosem használtam és bedöglött. A későbbiekben hétvégi autónak tervezem, tehát a klíma nem is szempont, elkezdtem belőle kiszedni az alkatrészeket. A másikban még működik, de az sincs használva.


Kinyitom a napfénytetőt és boldogan élek klíma nélkül.

2018. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!