Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma nélkül nyáron?

Klíma nélkül nyáron?

Figyelt kérdés
Sziasztok első autót akarok venni valószínűleg 2002 körüli puntot. Viszont nagy a difi a klíma és anélkül szerelt autók között. Mik a tapasztalatok a klíma nélküli közlekedésről? Dugóval nem sokszor találkozok inkább munkába be meg vissz pályán.

#autó #klíma #nyár #klíma nélkül
2018. jún. 16. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

hát figyu, ki lehet bírni, de mostanában iszonyat melegek vannak, rohadtul nem ilyen nyarak voltak egy évtizeddel korábban. most a 35-40 fokos hőség teljesen átlagos már, ilyenkor bármit csinálsz a kocsiban egész úton még 5-10 fokkal melegebb lesz, mint kint(süti a nap). városban teljes halál.

8 évig nyúztam az első kocsimat, klíma nélkül.

már úgy vettem, hogy volt szélterelő az első ablakokon. az kötelező elem :)

nyári esőben a legrosszabb, instant szauna.

autópályán valós 110 fölé menni akár csak centikre lehúzott ablakkal már nagyon kellemetlenül zajos.

az utóbbi nyarakon 1.5l vizet lazán benyeltem egy a 2.5 órás utak alatt, ha elfelejtettem vizet vinni, akkor út végére már szédültem. az izzadságtól a hátam úgy nézett ki, mint akit leöntöttek vízzel.

én azt mondnom áldozz a klímára. télen is jól jön (párátlanítás másodpercek alatt)

2018. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

Ki lehet bírni ,mivel sok millió ember kibírta és mai napig is bírja klíma nélkül. Ki lehet bírni a pékségekben öntödékben ,lángos sütőkben is a nyári 50+ fokokat csak nem kellemes csatakosra izzadni.


Nekem is több klíma nélküli kocsim volt,kibírtam a nyári meleget ,ha úgy vesszük az év 12 hónapjából csak kb 4 hónap ami durva a többi már jó. Lehúzott ablakkal a huzat ellen jó a légterelő,nem csak az első hanem a hátsó ablakot is le kell húzni kicsit így nem lesz akkora huzat és zaj. Sokat dob egy tetőablak is,no meg ha fújatod be a levegőt a ventillátorral.


Összességében én már nem vennék klíma nélküli kocsit, csak ha tényleg annyira kevés pénzem lenne ,hogy e miatt nem tudok venni mást,de autózni muszáj lenne.

Ja és az nem igaz hogy eladhatatlan egy klíma nélküli autó. Sok ismerősöm szenved nyüszít a klímától és nem bírja, beteg lesz tőle, vagy egyszerűen kényeskedő hipohonder és nyáron is inkább izzad de nem kapcsolja be,vagy ha beül hozzám akkor látványosan szenved.

2018. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna klíma nélküli autót venni. Városban kibírhatatlan, pályán meg nagyon zajos nélküle.
2018. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!