Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok ajánlani pár 5 ajtós...

Tudnátok ajánlani pár 5 ajtós (hatchback) 2000-es évekbeli közép-felső kategóriás autót?

Figyelt kérdés

Világos bőrülés (vagy félbőr), automata váltó, erősebb benzines motor (2.0 L fölötti) lenne a kritérium.


Pl. Opel Signum V6, tehát karosszéria terén ilyenekre gondolok.


Nem értem miért csak a sedanokat és a kombikat nyomatták régen prémiumként... hatchback karosszériás alig van.


Ja igen, és a BMW 1-es, Audi A3-as, Mercedes A, Volkswagen Golf szérián kívül :)


2018. jún. 18. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit tévedésben vagy, már bocs. Az Opel Signum nem hatchback, hanem egy öszvér Opel Vectra, de olyan fura szerzet, hogy utódja sem lett. Szóval nagy méret hatchback nem igazán létezik, ha erre gondolsz.

Mondjuk vannak olyan kuriózumok, mint full-full extrás Audi A3 3.2 V6 motorral, de hát ha nem kell, nem kell :D Vagy van Opel Signum is 3.0 dízellel, és 3.2 benzinnel, miért nem veszel azt? És vannak nagyon jól felszerelt Signumok is, én láttam már olyat, hogy egy A8-assal felvehette volna a versenyt, úgy felvolt szerelve.

2018. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért mert tulajdonképpen csak 4 személyes, az ötödik az nem teljes értékű ülés. Ugyanez van a Chrysler Pacificával is, ott is négy teljes értékű ülés, hátul meg kettő feleslegesen, elveszi a helyet a csomagtérből.


Benzines pedig azért lenne lényeges, mert LPG-t rakatnék bele. Ezért kell a hely a csomagtartóban is, de a kombik nem tetszenek, esetleg az egyterűek amik még jók lehetnek. Sedán meg aztán... ha kicsit több vagy nem méret van a csomagtérben, nem lehet lezárni a hátulját.

2018. jún. 18. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó hát ezzel a logikával csak a nagy egyterűek tekinthetőek 5 személyesnek, ott fér el viszonylag 3 átlagos testalkatú ember egymás mellett.

De akkor a Signum a te autód szerintem. Ha nem zárnád ki a kombikat, végtelen sok lehetőséged lenne, de na, kinek mi tetszik.

2018. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Renault Vel Satis jut csak eszembe ami olyan ami neked kellene. A SAAB 9-3 is hatchback de gondolom nem ilyenre gondolsz.

Tudom, hogy nem kombi kellene, de miért nem veszel egy Volvot, azok elég nagyok, legyen az a 240, 850 vagy a V70. Szerintem bármelyikkel jól járnál.


Visszatérve a Signumra, az tulajdonképpen kombi, csak a formája miatt lett belőle hatchback. A másik meg az, hogy nem abban a kategóriában van amiben a példáid. Ez tulajdonképpen egy kombi Vectra, ami a Passat, Mondeo Laguna, Mazda6, Accord, Octavia kategóriában van.

Ha azért szeretnéd, mert különleges akkor vannak más kombi alternatívák ebben a kategóriában mint az Alfa 159 Sportwagon, Volvo V50, SAAB 9-5, Lexus IS SportCross vagy mi volt a neve.

2018. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!